Laser frakcyjny

Laser frakcyjny ablacyjny to rewolucyjne urządzenie i jedna z najskuteczniejszych terapii odmładzających,mających na celu zagęszczenie i ujędrnienie skóry.

Zasada jego działania polega na kontrolowanym uszkodzeniu i podgrzaniu skóry.Laser dziurkuje ją ,tworząc tzw. kolumny oparzeń.Z tych miejsc skóra odparowuje,przy czym te uszkodzone miejsca to tylko 25% powierzchni zabiegowej,pozostała część (75%) jest zdrowa i przyczynia się do szybszej regeneracji i odbudowy skóry.Na tym właśnie polega wyjątkowość tej metody.To zamierzone oparzenie prowadzi do uaktywnienia białek szoku termicznego,które to są głównym czynnikiem stymulującym naprawę tkanek skóry, w postaci wyprodukowania nowego kolagenu. Po zabiegu skóra staje się bardziej zagęszczona,pogrubiona ,jędrna, elastyczna.To nie wszystko jednak. Dodatkowy i bardzo istotny efekt zabiegu frakcyjnego ablacyjnego, to złuszczenie całego naskórka wraz z fragmentem skóry właściwej, tak jak przy głębokim pilingu.Daje to wygładzenie oraz rozjaśnienie z odświeżeniem i odmłodzeniem skóry nawet o 10 lat.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
-wiotkość skóry : twarzy,szyi,dekoltu,dłoni oraz ciała
-wiotkość skóry ze zmarszczkami i jej - nadmiarem
-fotouszkodzenie skóry z drobnymi,licznymi zmarszczkami
-zmarszczki palacza
-zmarszczki i wiotkość powiek dolnych
-wiotkie i opadające powieki górne
-szorstka skóra z nierównościami i rozszerzonymi porami
-płytkie przebarwienia,niejednolity koloryt skóry-wskazanie dodatkowe
-blizny potrądzikowe
-blizny pooperacyjne,pourazowe
-rozstępy
-zmiany skórne typu:włókniaki ,brodawki łojotokowe,znamiona,kępki żółte i in.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
-choroby miejscowe skóry wraz z chorobami autoimmunologicznymi
-choroby nowotworowe
-nieustabilizowana cukrzyca
-tendencja do powstawania blizn przerostowych i keloidów czyli bliznowców
-przyjmowanie leków i ziół fotouczulających
-piling chemiczny bądź mechaniczny (do 3 tyg.przed zabiegiem)
-ciąża i karmienie piersią

ZABIEG
Czas trwania to 1,5-2 h.Skóra jest znieczulana miejscowo kremem przez okres 60 min.Sama laseroterapia to 30-60 min.w zależności od obszaru.

Bezpośrednio po zabiegu dochodzi do obrzęku i pojawia się rumień.Swędzenie i ból pojawiają się nieco później,po zaprzestaniu działania znieczulenia .

Cały okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj ok.tygodnia lub u niektórych ok.2 tygodni.Obrzęk utrzymuje się ok.3 dni,skóra brązowieje i jest pokryta strupkami.Złuszczanie zaczyna się w 2-4 dobie i trwa zwykle 3 dni.Przy mocniejszym zabiegu może pojawić się sączenie i krwawienie.

Najdłużej utrzymuje się zaróżowienie skóry,znika zwykle po 4-8 tygodniach,ale u niektórych osób może być obecne do 6 a nawet 9 miesięcy.

Gojenie i regenerację skóry przyśpiesza jednoczasowe zastosowanie osocza bogatopłytkowego i lampy LED.

Nowy kolagen pojawia się ok.30 dnia po zabiegu i jego produkcja narasta do 6 miesiąca.To koreluje z poprawą wyglądu skóry,który jest stopniowy i narastający.Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów,z przerwą 6-8 tygodniową.Okres utrzymywania się efektu ok.2 lata po serii zabiegowej. Laser frakcyjny ablacyjny to mocne i dość agresywne urządzenie,nie sposób nie wspomnieć o działaniach niepożądanych,do których zalicza się:przedłużający się rumień,odbarwienia ,przebarwienia pozabiegowe(10% przypadków),infekcje opryszczki u nosicieli wirusa,nadkażenia bakteryjne,blizny

medycyna estetyczna szczecin