Czym jest Plasma IQ?

Plasma IQ to generator plazmy przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu skóry, w tym skóry powiek. Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki plazmy, które precyzyjnie oddziałują na naskórek, sprzyjając ujędrnieniu i wygładzeniu skóry. Plasma IQ stanowi doskonałą alternatywę dla metod chirurgicznych, a wskazania do zabiegu to nie tylko korekcja opadających powiek, ale również redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów oraz ujędrnienie skóry.

Obszary, na których można zastosować urządzenie Plasma IQ to:
• Powieki
• Górna warga (tzw. zmarszczki palacza)
• Okolice łokci i kolan
• Brzuch
• Szyja
• Okolice uszu

medycyna estetyczna szczecin

Plasma IQ to zabieg:
Bezinwazyjny – idealna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych (blefaroplastyki)
Precyzyjny – mikrowiązka plazmy działa jedynie w obrębie naskórka, bez uszkodzenia skóry właściwej. Daje szybki efekt, widoczny już po pierwszym zabiegu.
Bezpieczny – także dla osób z rozrusznikami serca oraz innych pacjentów, u których zabiegi z zastosowaniem prądu są przeciwwskazane.

Wskazania:
Plastyka powiek górnych (likwidacja opadających powiek), plastyka powiek dolnych (wiotkość skóry)
Likwidowanie zmarszczek nad górną wargą – tzw. „zmarszczek palacza”
Likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan
Leczenia wiotkiej skóry na brzuchu, np. po ciąży
Leczenia wspomagającego trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych
Usuwania brodawek i innych zmian skórnych (kępki żółte, włókniaki)
Leczenia rozstępów i blizn pooperacyjnych

Jak wygląda zabieg Plasma IQ?
Procedura Plasma IQ trwa ok. 30-60 minut. Podczas zabiegu, plazma generowana z urządzenia tworzy na powierzchni skóry niewielkie punkty, zlokalizowane w odległości 0,5 - 1 mm od siebie. Każdy punkt wywołuje sublimację naskórka bez naruszania skóry właściwej. Zabieg nie powoduje uszkodzenia zdrowej tkanki, a co za tym idzie – krwawienia skóry. Po jego wykonaniu pacjentmoże powrócić do domu. Okres rekonwalescencji to ok. 7 dni. Przez pierwsze 3 dni utrzymuje się obrzęk, szczególnie jest to widoczne w przypadku korekcji powiek. Pozostałe po zabiegu strupki znikają w przeciągu tygodnia. Po ich odpadnięciu skóra bywa zaczerwieniona, jednak po upływie 4-8 tygodni powraca ona do swojego właściwego koloru. Efekty zabiegu Plasma IQ utrzymują się przez okres ok. 2 lat, ale to jest bardzo indywidualne.