XELA REDERM®, ELECTRI® - mezoterapia bursztynowa

Preparaty będące połączeniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i kwasu bursztynowego.

- Xela Rederm® 1,1%
- Xela Rederm® 1,8%
- Xela Rederm® 2,2%
- Electri®


Preparaty Electri oraz Xela Rederm zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy oraz kwas bursztynowy (bursztynian sodu), stosowane są w celu profilaktyki przedwczesnego starzenia skóry. Ideą powstania preparatów była potrzeba zmierzenia się z problemem "syndromu zmęczonej twarzy", który wynika często z utraty nawilżenia i braku naturalnej ochrony fizjologicznej chroniącej skórę przed działaniem "wolnych rodników", obwinianych za przyspieszanie procesu starzenia.

Bursztynian sodu między innymi stymuluje syntezę białek strukturalnych w skórze (kolagen, elastyna) oraz aktywuje procesy wytwarzania energii w komórkach (przyczynia się do produkcji ATP, związku ważnego w fizjologii komórki) a zawarty w produkcie kwas hialuronowy odpowiedzialny jest np. za nawodnienie skóry oraz za prawidłowy proces detoksykacji w jej komórkach.

Unikalne połączenie tych dwóch składników zapewnia długotrwały efekt regeneracji skóry polegający m.in. na wygładzeniu zmarszczek i wypełnieniu fałd, redukcji przebarwień, zwiększeniu napięcia i sprężystości skóry. Już po pierwszym zabiegu zwiększa się ilość fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję elastyny i kolagenu, zostaje przywrócone mikrokrążenie i macierz międzykomórkowa skóry właściwej.

Różne stężenia składników aktywnych w preparatach umożliwiają lekarzom dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb danego pacjenta, w zależności od jego wieku, ale przede wszystkim od indywidualnych potrzeb jego skóry. Dodatkową zaletą produktów jest to, że zabiegi nie są szczególnie bolesne, nie wymagają okresu rekonwalescencji a pożądane efekty są widoczne wkrótce po iniekcji. Zaleca się serię zabiegów w odstępach 14-dniowych.

Wskazania:

- odwodnienie skóry
- utrata objętości skóry
- zaburzenia mikrokrążenia skóry
- zmarszczki oraz fałdy
- korekcja ust i ich okolic
- pogorszenie napięcia i sprężystości skóry
- utrata blasku skóry
- przebarwienia

Przeciwwskazania:

- ciąża i karmienie piersią
- choroby autoimmunologiczne
- stany zapalne okolicy zabiegu
- choroba nowotworowa

medycyna estetyczna szczecin

medycyna estetyczna szczecin