DIETETYKA I ODCHUDZANIE

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie diety i zdrowego żywienia.

Bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie człowieka ma dieta i jego sposób odżywiania swojego ciała. To co jemy wpływa na nasze procesy biochemiczne oraz rozwój organizmu. Dobra znajomość zasad odżywiania się wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Dodatkowo zwiększymy swoją odporność przed różnymi chorobami i infekcjami, poprawi się wygląd naszych włosów i paznokci. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej i zbilansowanej diety, dostarczymy odpowiednią ilość makroskładników i mikroelementów dzięki czemu nasze ciało będzie w o wiele lepszej kondycji.

dietetyk szczecin
dietetyk szczecin

Coraz więcej można usłyszeć o występowaniu chorób związanych z prowadzeniem złej diety. Poczynając od otyłości poprzez choroby układu krążenia, nadciśnienie, miażdżycę, próchnicę aż do nowotworów. Najczęściej występującym problemem w dzisiejszych czasach są nadwaga oraz otyłość. Wiele osób w nieumiejętny sposób stara się zgubić nadmierne kilogramy. Stosują tzw. diety cud lub głodówki , które rujnują układ metaboliczny każdego organizmu i efekt jest przeciwny do tego którego oczekujemy. Każda dieta powinna zostać zbilansowana i dobrana indywidualnie pod każdego pacjenta uwzględniając cel, oczekiwania, tryb życia i stan zdrowotny. Dieta powinna uzupełnić organizm we wszystkie składniki odżywcze i wypełnić pełne zapotrzebowanie kaloryczne.

Układając program dietetyczny opieramy się o preferencje smakowe i indywidualne potrzeby pacjenta. Optymalne i prawidłowo zaplanowane odchudzanie polega na regularnym przyjmowaniu pokarmów co pozwoli na schudnięcie nawet 1kg w ciągu tygodnia. Stopniowe i równomierne obniżanie masy ciała wyklucza tzw. efekt jojo. Jednocześnie każdy pacjent uczy się zdrowego i samodzielnego układania swojej diety i dobierania odpowiednich składników pokarmowych.

dietetyk szczecin