Zabiegi na twarz

Korekcja zmarszczek

Zmarszczki są naturalnym i pierwszym objawem starzenia się skóry. Należy pamiętać, że zmarszczki są objawem starzenia, z którym współczesna medycyna estetyczna potrafi skutecznie walczyć. Warto pamiętać, że przyczyn powstawania bruzd zmarszczkowych jest bardzo wiele – znajdują się wśród nich zarówno czynniki wewnętrzne: genetyczne i hormonalne, intensywna mimika twarzy, jak i zewnętrzne: promieniowanie UV, wolne rodniki, czy palenie papierosów. Niezależnie jednak od przyczyn, w MEDESTETIC oferujemy Państwu zabiegi, które bezpiecznie, szybko i skutecznie pozwolą wygładzić skórę twarzy i sprawić, że przez długie miesiące twarz będzie promieniała młodością.

Dermabrazja i mikrodermabrazja mają na celu usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka, co umożliwia odnowę zdrowej skóry. Podstawową różnicą dzielącą obie metody usuwania zmarszczek jest ilość skóry usuniętej podczas zabiegu. Dermabrazja jest bardziej inwazyjna i może spowodować zaczerwienienie i powstanie strupów. Mikrodermabrazja z kolei jest delikatniejsza dla skóry, lecz aby uzyskać optymalny efekt, procedura usuwania zrogowaciałej skóry musi być powtarzana.

Kolejną metodą usuwania drobniutkich zmarszczek jest zabieg laserowy, który poprzez podgrzewanie skóry rewitalizuje skórę i koryguje zmarszczki, ułatwiając jej wytwarzanie kolagenu i elastyny. Podobnie jak w przypadku mikrodermabrazji, zabiegi laserem także wymagają powtórnych zabiegów. Peeling chemiczny wykonuje się w celu usunięcia zewnętrznej warstwy naskórka, w tym przypadku, proces usuwania bardzo drobnych zmarszczek odbywa się za pomocąby specjalnych kwasów. Peelingi różnicujemy ze względu na ich intensywność – od powierzchownych do głębokich.

Jeżeli zależy Państwu na błyskawicznym i wygładzeniu zmarszczek twarzy, zabiegiem zalecanym jest ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Procedura ta dotyczy usuwania zmarszczek statycznych i bruzd.

Ostrzykiwanie toksyną botulinową jest niezawodną metodą usuwania zmarszczek mimicznych. Dzięki zabiegowi ostrzykiwania możemy pozbyć się najbardziej uciążliwych, a jednocześnie najcześciej pojawiających się zmarszczek:
• poprzecznych bruzd na czole,
• popularnych „lwich zmarszczek” czyli pionowych linii pomiędzy brwiami,
• „kurzych łapek” pojawiających się wokół kącików oczu,
• wszelkiego rodzaju zmarszczek mimicznych w okolicach ust

Stosowanie ostrzykiwania jest na światowym rynku medycyny estetycznej uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w zakresie wygładzania zmarszczek. Dla Państwa całkowitego komfortu i naszej pewności, że zabieg został wykonany perfekcyjnie – zapraszamy każdorazowo na bezpłatną wizytę kontrolną po upływie 7-14 dni od zabiegu, w trakcie której, w razie konieczności dokonujemy dodatkowej korekty. Efekty ostrzykiwania utrzymują się od 8-12 miesięcy. Osobom, które chcą wygładzić zmarszczki i przywrócić skórze młodszy wygląd i blask Gabinet MEDESTETIC poleca skuteczne metody leczenia:
1. botox
2. kwas hialuronowy
3. RF diathermy (fale radiowe)
4. mezoterapia igłowa
5. peelingi lekarskie
6. fotoodmładzanie
7. nici liftingujące

Botoks

Toksyna botulinowa typu A jest powszechnie zwana botoksem. Na polskim rynku obecnie mamy do dyspozycji 3 preparaty: BOTOX(VISTABEL), AZZALURE i BOCOUTURE.

Różnią się one wielkością cząsteczki i promieniem rozchodzenia się w tkance. Efekty działania są bardzo podobne.

Botoks jest zabiegiem o wysokim profilu bezpieczeństwa i korzystnym działaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej do określonych miejsc na twarzy, w wyniku czego ulegają likwidacji lub spłyceniu zmarszczki mimiczne,związane z pracą mięsni ,których włókienka mają zakończenie w skórze. Uzyskuje się efekt pięknego zrelaksowania i odmłodzenia twarzy.

Medycyna estetyczna bez botoksu praktycznie nie istnieje.

Często ten zabieg jest postrzegany jako niebezpieczny z racji substancji czynnej ,która jest toksyną jak już wskazuje sama nazwa.Zupełnie niepotrzebnie. Jest to błędne podejście, gdyż dawki kosmetyczne są bardzo małe np.w korekcji lwiej zmarszczki stosujemy 9-12 jednostek, kurzych łapek 18-24j, gdy tymczasem w neurologii stosuje się na jednym zabiegu dawki rzędu 300, 400j czy nawet większe i to u dzieci także.

Powikłania po zabiegu botoksowym zdarzają się bardzo rzadko i są odwracalne, trwają zazwyczaj kilka tygodni.

Botoks można stosować u młodych osób jako profilaktykę np.lwiej zmarszczki. Zgłaszaja się osoby 18-20 letnie z bardzo głęboką już bruzdą, która genetycznie jest związana u nich z bardzo silnym i dużym mięśniem marszczącym brwi, mówią "tak było u mamy, taty, babci…"

Botoks to także niezastąpiony lek w poważnych chorobach z zakresu neurologii, okulistyki, urologii, proktologii, gastrologii i in. Często jest stosowany w stomatologii przy dysfunkcji stawów żuchwowo- skroniowych, która jest spowodowana zbyt mocną pracą mięśni żwaczy.

Są prace naukowe ,mówiące o bardzo dobrym efekcie w leczeniu trądziku, blizn przerosto-wych, w migrenie przewlekłej – tutaj nawet preparat Botox ma zarejestrowane to wskazanie.

Toksyna botulinowa świetnie sprawdza się w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp.

Wskazania do zastosowania botoksu w medycynie estetycznej to:
- „kurze łapki”
- zmarszczka między brwiami (lwia zmarszczka)
- zmarszczki poprzeczne czoła
- tzw.,,zmarszczki królicze” na nosie
- zmarszczka poprzeczna na nosie
- uniesienie opadającego koniuszka nosa
- tzw.,brukowana broda”
- obniżenie unoszącej się brody
- tzw. „gummy smile” – czyli uśmiech dziąsłowy
- tzw. „zmarszczki palacza” nad górną wargą
- podniesienie opadających powiek
- uniesienie kącików ust
- złagodzenie bruzd na szyi i dekolcie
- wyszczuplenie twarzy
- mezobotoks –zabieg z bardzo niewielką ilością botuliny wymieszanej z preparatem do mezoterapii,mający na celu delikatne rozluźnienie drobnych zmarszczek.

Czas utrzymywania się efektów to najczęściej 3 m-ce,a w okolicy kurzych łapek może być krótszy. Isnieje bardzo niewielka grupa osób, u których efekt jest dłuższy ok.6 m-cy. Trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Powrót czynności mięśni to czysta fizjologia,samoczynnie dochodzi do odbudowania się połączeń między nerwem a mięśniem.

O utrzymywaniu się efektu botoksu przez ok. 6 mcy raczej możemy mówić w przypadku leczenia nadpotliwości, bruksizmu i migreny przewlekłej. Chociaż i tutaj, tak jak w całej medycynie nie ma nic na 100 procent.

Powiększanie ust

Jedną z najpopularniejszych obecnie lekarskich metod poprawiania wyglądu twarzy jest modelowanie ust - poprawianie ich konturu i powiększanie objętości. Zabieg ten może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet, a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt małej wargi górnej lub dolnej, czyli korygujemy niedoskonałości natury. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Odbudowanie granicy warg często poprawia wygląd tzw. zmarszczek palacza, będących jednym z najczęstszych defektów z jakim pacjenci zgłaszają się do lekarza medycyny estetycznej.
Na czym polega zabieg powiększania ust?
Zabieg powiększania, modelowania ust polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w formie żelu, w miejsce, które zamierzamy skorygować. W rezultacie takiego zabiegu skóra ust zostaje wygładzona i następuje jej prawidłowe nawilżenie. W zależności od oczekiwań istnieje możliwość poprawienia konturu, zwiększenie objętości wargi górnej lub dolnej oraz podniesienia kącików ust. Z wiekiem jakość tkanki łącznej ulega pogorszeniu, a ilość kwasu hialuronowego zmniejszeniu. Dzięki zastosowaniu zabiegów z użyciem specjalistycznych preparatów najlepszych marek, nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości a twarz odzyskuje młodszy i pełen blasku wygląd. Utrzymanie ust w idealnym stanie nie jest łatwe – niestety ich struktura jest bardzo delikatna i szybko ulega starzeniu, przez co usta stają się wiotkie, zwężają się i tracą swój kształt. Poza tym, rzadko zdarza się, żeby natura obdarzyła nas idealnym kształtem ust. Medycyna estetyczna z powodzeniem potrafi zaradzić temu problemowi. Wypełnianie, powiększanie oraz korekta ust do wymarzonego kształtu i ich odmładzanie, to zabiegi, które lekarze medycyny estetycznej są w stanie wykonać. Jednak należy pamiętać, ze z ust naturalnie bardzo małych nie uzyskamy efektu pieknych, dużych ust Angeliny Jolie.

Korekcja ust obejmuje zabiegi polegające na:
• poprawianiu kształtu zbyt wąskich lub asymetrycznych ust,
• ujędrnieniu i powiększaniu
• usuwaniu oznak starzenia ust (opadanie kącików, zmarszczki wokół ust),
• poprawie kolorytu i nawilżenia

Wszystkie zabiegi, dotyczące powiększania ust i wypełniania zmarszczek nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ kwas hialuronowy wprowadza się do skóry niezwykle cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem można znieczulić miejscowo kremem lub zastosować iniekcyjne znieczulenie stomatologiczne. Sam zabieg powiększania ust trwa ok. 30 min, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu usta są obrzęknięte i tkliwe przez 1-2 dni. Gojenie i wchłanianie krwiaków to okres 14 dni. Efekty, które osiągamy dzięki wypełniaczom najczęściej utrzymują się około 1 roku. Zabieg powiększania ust można bezpiecznie powtarzać w chwili, kiedy poczujemy, że nasze usta ponownie tracą wymarzoną jędrność i kształt.

Korekcja nosa

Operacje plastyczne nosa są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów chirurgi plastycznej. Nos jest centralną częścią twarzy i skupia na sobie szczególną uwagę, a jego budowa jest warunkiem prawidłowego oddychania.

Podjęcie decyzji o poddaniu się operacji chirurgicznej nosa w przypadku wielu pacjentów należy traktować jako absolutną ostateczność, wiążą się z nią bowiem duży dyskomfort i powikłania pooperacyjne.

Jednak w przypadku większości pacjentów narzekających na różne defekty swojego nosa, pożądany jego kształt można osiągnąć bez ingerencji skalpela, dzięki użyciu kwasu hialuronowego stosowanego w medycynie estetycznej.

Około 80% korekcji chirurgicznych nosa zastąpić można bezpieczną terapią z kwasem hialuronowym, stosowaną z powodzeniem przez lekarzy w gabinetach medycyny estetycznej.

Zbyt wklęsły nos? Opadający koniuszek nosa?
Korekcja nosa kwasem hialuronowym jako zabieg nieinwazyjny,odę alternatywną dla chirurgicznej operacji nosa.
Nie pojawia się opuchlizna, krwiaki, a pacjent tuż po zabiegu może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Umiejętna iniekcja kwasu hialuronowego przez lekarzy medycyny estetycznej może zretuszować:
• tzw. garb nosa (poprzez wyrównanie linii nosa)
• zbyt mały nos
• zbyt długi nos – można go optycznie skrócić
• zbyt wklęsły nos
• opadający czubek nosa
• zaburzone proporcje nosa

Preparaty z kwasem hialuronowym przeznaczone do modelowania twarzy utrzymują się przez około 8-12 miesięcy.

Przeciwwskazania:
• ciąża i laktacja
• infekcje w obszarze korygowanym
• choroby autoimmunologiczne, nowotworowe
• niewyrównana cukrzyca

Owal twarzy, policzki

Na czym polega wolumetria? Co dzieje się z naszą twarzą w miarę upływu czasu?

Z wiekiem nasilają się procesy zanikowe w obrębie kości twarzy i mięśni, więzadła podtrzymujące skórę osłabiają się. Tkanka podskórna wraz z wiotczejącą skórą traci swoje naturalne podparcie i zgodnie z grawitacją opada. Dodatkowo powstają ubytki objętości w obrębie kości policzkowych i skroni, co wszystko razem daje zaburzenie konturu twarzy, widoczne min. na linii żuchwy w postaci tzw. chomików, twarz z trójkątnej (młodszej) zmienia się w lekko kwadratową(starszą).

Medycyna estetyczna proponuje zabiegi wolumetryczne, mające na celu odbudowę objętości twarzy, zwłaszcza w okolicy kości policzkowych, doliny łez i zapadniętych skroni, co poprawia owal i proporcje twarzy. Zmienia się gra światła na powierzchni skóry tzn. znikają postarzające cienie a twarz jest rozświetlona i sprawia wrażenie młodszej.

Wolumetrię można stosować tak u młodszych, jak i u starszych osób, w zależności od nasilenia problemu.

Zalecane metody leczenia to uzupełnienie ubytków preparatami kwasu hialuronowego, charakteryzującymi się szczególnymi właściwościami: dużą gęstością, lepkością i dłuższym okresem utrzymywania się w tkankach. To preparaty typu VOLUMA.

Zabieg VOLUMA koncentruje się na rekonstrukcji braku objętości tkanek, umożliwia modelowanie owalu twarzy oraz daje możliwość odtworzenia dawnych rysów. W rezultacie następuje poprawa kształtu twarzy z jednoczesnym wzrostem napięcia skóry i wygładzenia płytszych zmarszczek. VOLUMA pozwala odpowiednio wymodelować policzki i podbródek, wypełnić zagłębienia w okolicach skroni, uwydatnić kości policzkowe, podkreślić linię żuchwy i poprawić wygląd bródki.

Okres utrzymywania się preparatów wolumetrycznych to zazwyczaj 1,5 roku, ale to też bywa osobnicze-gdy mamy bardzo aktywny własny enzym rozkładający kwas hialuronowy to efekt będzie krótszy. To dotyczy wszystkich kwasów hialuronowych, nie tylko tych najmocniejszych. Zdarzaja się osoby, które mają z tym duży problem i krótko cieszą się efektami odmłodzenia, zabiegi muszą wykonywać wtedy częściej.

Soft Filling

„Soft lifting” to nowoczesny zabieg, który pozwala na precyzyjne modelowanie owalu twarzy, niwelowanie cieni pod oczami, fałd nosowo-wargowych i podnoszenie skóry. Pozwala on na lifting skóry bez użycia skalpela. Twarz wygląda naturalnie i młodo. Zabieg wykonywany jest bez specjalnego przygotowania i znieczulenia skóry. Zaraz po zabiegu uzyskuje się efekt liftingu skóry. Po kilku dobach obserwuje się dodatkowy efekt wiązania na trwałe wody przez kwas hialuronowy. Dzięki temu skóra staje się lepiej napięta i nawodniona. Do zabiegu miękkiego liftingu stosuje się nowoczesne i bezpieczne preparaty kwasu hialuronowego. Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 24 miesięcy.

Dla kogo jest ten zabieg?
• Dla osób pragnących przywrócić utraconą objętość skóry twarzy
• Chcących odtworzyć prawidłowe proporcje i symetrię twarzy (w przypadku asymetrii)
• Pragnących wymodelować owal twarzy (zniwelować objaw „chomików”)

Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 24 miesięcy w zależności od wykorzystanego preparatu, wyjściowego stanu skóry, ogólnego stanu zdrowia, codziennej domowej prawidłowej pielęgnacji skóry.

Nici hialuronowe

Nici hialuronowe to bezpieczna metoda usuwania zmarszczek, która pozwala na zahamowanie procesu powstawania zmarszczek, przywrócenie witalności i młodego wyglądu. Nici hialuronowe są zamiennikiem dla klasycznego chirurgicznego liftingu poprawiania wyglądu, coraz rzadziej wykorzystywanego w medycynie estetycznej.

Nici hialuronowe powodują zwiększenie produkcji kolagenu, w wyniku czego następuje linijne napinanie się skóry. Jest to zabieg umożliwiający:
• zwiększenie napięcia skóry policzków i czoła,
• poprawę owalu twarzy,
• podniesienie brwi,
• odbudowę skóry dolnej powieki,
• podniesienie zewnętrznego kącika oka.

Nici Aptos

Nici liftingujące Aptos to doskonały wybór dla osób, które pragną odtworzyć napięcie pierwotne opadającym tkankom. Nici Aptos to połączenie liftingu mechanicznego ze stymulacją regeneracji skóry. Jest to zabieg mało inwazyjny dający rewelacyjne efekty. Zabieg zastosowania nici Aptos powoduje wzrost napięcia skóry, który widoczny jest zaraz po zabiegu. Rezultaty utrzymują się do 2 lat. W medycynie estetycznej zabieg ten cieszy się ogromną popularnością i z sukcesem zastępuje tradycyjne zabiegi chirurgiczne.

Wskazania
• lekkie lub umiarkowane oznaki zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez znacznego nadmiaru skóry)
• opadające tkanki miękkie całej brwi lub tylko jej bocznej części
• nadmiar tkanki miękkiej w obszarze kości jarzmowo-policzkowej
• zmarszczki wargowo-nosowe, linie marionetki ze względu na właściwy lub nadmierny zwis tkanki miękkiej
• deformacja owalu twarzy, żuchwy, podwójny podbródek, opadające kąciki ust (przy zauważalnej hipertrofii tkanki tłuszczowej nie zaleca się stosowania lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej)
• zmiany szyjne na skutek starzenia, rozwijające się na skutek procesów zanikowych w skórze
• zmiany zanikowe, nierówna tekstura skóry i tkanki podskórnej
• asymetria twarzy

Poprawa napięcia skóry po zastosowaniu nici Aptos jest widoczna bezpośrednio po zabiegu i narasta w czasie, natomiast efekt optymalny uzyskujemy po 2-3 tygodniach. Pełen efekt zabiegu można ocenić po 6-8 tygodniach i utrzymuje się do 2 lat. Nici liftingujące Aptos pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez konieczności poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym.

Nici Liftingujące

Zabiegi z zastosowaniem nici liftingujących PDO w medycynie estetycznej dają spektakularny efekt poprawy struktury skóry. Można je aplikować niemal na całym ciele. Także w delikatnych miejscach takich, jak okolice oczu. Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy stopniową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy kolagenu i elastyny. Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do około roku). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj rok lub dwa.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:
• odmłodzenie skóry
• wygładzenie zmarszczek
• lifting skóry.

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania. Tę metodę można z powodzeniem zastosować do korekcji "lwiej zmarszczki". Nici PDO przeznaczone są do korekty różnych defektów estetycznych. Nić umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i in.

Jakie są zalety zabiegu z użyciem nici liftingujących PDO?
• wysoka skuteczność
• brak nacięć i blizn
• nici są całkowicie wchłanialne
• możliwość powtórzenia zabiegu
• brak widoczności i wyczuwalności nici w skórze

Jakie są wskazania do zabiegu z użyciem nici PDO?
• Wiotkość skóry, fotouszkodzenie skóry
• Opadające policzki (nici z haczykami)
• Obniżone i opadające brwi
• Wyraźny fałd nosowo-wargowy
• Fałd podbródkowy
• Fałd marionetkowy
• V-lifting
• Liczne, drobne zmarszczki na policzkach

Skinboosters

Zabieg Skinboosters został przygotowany dla osób, które chcą przywrócić skórze młody wygląd. Zabieg ten szczególnie polecany jest dla osób z nadmiernie wysuszoną skórą. Dzięki zabiegowi Skinboosters skóra staje się nawilżona i elastyczna, a co najważniejsze odzyskuje swój blask bez efektu maski.

Preparaty Restylane Hydrobalans Skinbooster charakteryzują unikalne właściwości potwierdzone badaniami klinicznymi:
• stymulują fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, co przyczynia się do widocznej redukcji bruzd i zmarszczek
• przywracają właściwy poziom nawilżenia skóry
• w przypadku wiotkości skóry zwiększają jej elastyczność
• rewitalizują i ujędrniają skórę, przyczyniając się do poprawy jej napięcia - efekt liftingu.

Preparaty Skinbooster można stosować do rewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie w obszarach mających opinię "trudnych do poprawy":
• delikatna skóra wokół oczu
• wrażliwe okolice ust i czerwieni wargowej
• cienka skóra szyi
• skóra dekoltu
• delikatna skóra piersi
• skóra na brzuchu
• skóra grzbietów rąk
• wewnętrzna strona ud
• wiotka skóra ramion

Zabieg polega na iniekcjach preparatu podskórnie kaniulą lub bardzo cienką igłą i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia.

Fale radiowe medyczne

RF Diathermy LavaTRON LVT-250 posiada certyfikat medyczny

EFEKTY ZABIEGU I METODY DZIAŁANIA:

Twarz:
• Poprawa owalu twarzy – lifting bez skalpela
• Likwidacja tzw. „chomików” oraz podbródka
• Lifting czoła i fałdu nosowo–wargowego
• Opóźnienie procesu starzenia się skóry

Poprzez energię fal radiowych następuje ogrzanie włókien kolagenowych, a co za tym idzie skręcanie spirali, z których kolagen jest zbudowany. Dochodzi do ich skrócenia i podciągnięcia zwiotczałej skóry. Skóra staje się bardziej napięta, jędrna i wyraźnie wygładzona.

Okolice oka:
• Rozjaśnienie ciemnych obwódek i cieni pod oczami
• Redukcje obrzęku powiek
• Spłycenie zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek
• Odprężenie zmęczonych i przekrwionych oczu

Fala radiowa, poprawia krążenie krwi i limfy wokół gałki ocznej. Przyczynia się to do lepszego dotlenienia i odżywienia okolic wokół oczu, a także przyspieszenie pozbywania się produktów przemiany materii. Dzięki temu ustępują obrzęki i worki pod oczami.

Ciało:
• modelowanie sylwetki
• silne ujędrnienie skóry
• likwidacja cellulitu
• redukcja tkanki tłuszczowej

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa polega na mechanicznym złuszczaniu powierzchownej warstwy martwych komórek naskórka tzw.warstwy rogowej, specjalną głowicą pokrytą kryształkami diamentu.

Jest to nowoczesna, bardzo przydatna technika odnowy skóry, która powoduje rozjaśnienie i odświeżenie jej wyglądu. Zabieg usuwa bardzo powierzchowne i niewielkie zmiany pigmentacyjne, daje piękny efekt ujednolicenia kolorytu skóry, dobrze radzi sobie z usunięciem suchośći i bardzo drobnych linii zmarszczek. Poprawia funkconowanie i nawilżenie skóry,pozwalając kremom lepiej wchłaniać się. Pobudza także produkcję nowych komórek naskórka oraz odpowiednio mocno wykonany przez lekarza, może nawet pobudzić odnowę włókien kolagenowych.

Mikrodermabrazja jest polecana dla wszystkich skór z wyjątkiem naczynkowych, wrażliwych, z trądzikiem różowatym. Korzystnie działa na skóry łojotokowe i trądzikowe, gdyż poprzez złuszczanie pośrednio poprawia pracę gruczołów łojowych.

W rezultacie dokonanego zabiegu cera jest zdecydowanie zdrowsza, świeższa i sprawiająca wrażenie młodszej.

Wskazania:
• trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy)
• blizny potrądzikowe, niezbyt głębokie
• łojotok
• rozszerzone pory
• niewielkie blizny
• bardzo płytkie przebarwienia
• uszkodzenia posłoneczne
•suchość, szorstki, zrogowaciały naskórek
• wiotkość skóry
• rogowacenie okołomieszkowe

Mikrodermabrazja jest zabiegiem powtarzalnym, najlepsze efekty uzyskuje się po 4-6 zabiegach, z przerwą 14 dniową.

Pilingi

Peelingi lekarskie to dermabrazja chemiczna naskórka i skóry właściwej. W wyniku zabiegu z użyciem jednego lub kilku środków złuszczających pobudzone zostają procesy naprawcze i regeneracyjne w niżej położonych warstwach skóry. Peelingi przywracają skórze zdrowy i młody wygląd. Są dobrą metodą uzupełniającą leczenie trądziku młodzieńczego i trądziku wieku dojrzałego, zmian potrądzikowych, łojotoku, zaburzeń pigmentacji i uszkodzenia posłonecznego skóry, rozstępów, blizn. Peelingi odbudowują skórę starzejącą się, spłycają zmarszczki, zwężają poszerzone pory, poprawiają napięcie i elastyczność skóry, redukują przebarwienia, poprawiają strukturę skóry.

Piling fenolowy

Peeling fenolowy przyczynia się do odbudowy głębokich warstw skóry właściwej. Działanie peelingu fenolowego polega na głębokim złuszczaniu skóry i pobudzeniu jej głębokich warstw do regeneracji. Jest to peeling głęboki, wymaga wyłączenia z codziennej aktywności. Przeznaczony jest osobom dojrzałym z oznakami fotostarzenia skóry. Rezultatów nie da się porównać z innymi peelingami i zabiegami medycyny estetycznej. Efekty utrzymują się przez kilka lat po zabiegu.

Główne wskazania do zastosowania peelingu:
• oznaki fotostarzenia skóry dojrzałej
• głębokie zmarszczki
• głębokie przebarwienia
• oznaki fotostarzenia okolic oczu i ust

Efekty nieporównywalne do innych peelingów i innych zabiegów medycyny estetycznej.
Efekt działania peelingu utrzymuje się przez kilka lat po zabiegu.

VI PEEL, PERFECT PEEL - "peeling gwiazd"

medycyna estetyczna szczecin

To nowoczesne i unikatowe peelingi powstałe w USA i cieszące się dużą popularnością wśród gwiazd Hollywood. Działają zdecydowanie mocniej niż klasyczne peelingi lekarskie. Swoją wyjątkowość zawdzięczają niewielkiej zawartości fenolu, przez co działają dość głęboko, złuszczając grubą warstwę naskórka i pobudzając skórę właściwą do produkcji włókien kolagenowych. To nie tylko peelingi, ale także terapie stymulujące skórę, leczące trądzik pospolity i przebarwienia.

Peelingi gwiazd można stosować przez cały rok, przy czym w okresie nasłonecznienia trzeba pamiętać o wysokich filtrach przeciwsłonecznych.

Twarz wraz z powiekami, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, plecy to obszary, gdzie można je zastosować. Są bezpieczne dla każdego fototypu skóry, czyli dla każdej cery. Teraz peeling doceniany przez celebrytów możesz wykonać w Szczecinie.

Jak wygląda zabieg :

Lekarz nakłada na skórę żółtawo-brunatny roztwór, z tym pacjent opuszcza gabinet i zmywa preparat w domu po 6-8 godzinach, następnie pielęgnuje skórę wg zaleceń. Złuszczanie skóry, najczęściej grubopłatowe, zaczyna się w 2-3 dobie, a kończy ok. 6-7 dnia.

Peeling - efekty po zabiegu :

 • wygładzenie powierzchni skóry
 • poprawa wyglądu skóry : wzrost jędrności, elastyczności i grubości
 • zmniejszenie lub wyeliminowanie plam starczych, piegów i innych płytkich przebarwień - poprawa kolorytu
 • redukcja drobnych zmarszczek
 • usunięcie symptomów trądziku i delikatna redukcja blizn potrądzikowych
 • zmniejszenie widoczności porów skórnych

Cosmelan - przebarwienia mocne

Cosmelan to nowoczesna i bezpieczna terapia depigmentacyjna. Zabieg powoduje kontrolowane złuszczenie skóry, co działa regenerująco, wygładzająco oraz redukuje rozszerzone pory. Zabieg jest w pełni bezpieczny i można wykonywać go przy każdym typie skóry. Cosmelan polecany jest na cały obszar twarzy jak również na dłonie, ramiona i dekolt.

Whitening peel - przebarwienia delikatne

Inno-Peel Whitening jest stosowany w celach rozjaśnienia skóry. W jego skład wchodzą pochodne witaminy A, oraz składniki mające na celu depigmentację, antyoksydacyjne i przeciwstarzenie. Jest preparatem, który koryguje wiele niedoskonałości jednocześnie. Peeling chemiczny INNO-PEEL Whitening wykorzystywany jest do zwalczania zaburzeń melanogenezy (usuwa przebarwienia), aczkolwiek okazuje się również skuteczny w przypadkach: pierwszych oznaków starzenia się skóry, usuwania blizn potrądziowych, tłustej i łojotokowej skóry

Spodziewane efekty zastosowania INNO-PEEL Whitening:
• zahamowanie produkcji melaniny i tworzenia się przebarwień
• wygładzenie płytkich zmarszczek
• intensywna regeneracja naskórka oraz przebudowa włókien kolagenowych
• znaczna poprawa elastyczność skóry

PRX-T33 zabieg odmładzający

PRX-T33 to całkowicie nowa, bezbolesna metoda stymulacji skóry właściwej, dająca rewelacyjny rezultat poprawy napięcia skóry oraz jej rozjaśnienia bez użycia igieł. Zabieg polega na nałożeniu żelu na skórę i wmasowaniu kilku warstw jedna po drugiej. Następnie skórę zmywa się wodą. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny. Efektem zabiegu jest silne nawilżenie i napięcie skóry. PRX-T33 można stosować jednocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Zaleca się stosowanie między innymi z botoksem, kwasem hialuronowym, nićmi PDO, mezoterapią czy laserem.

Wskazania do zabiegu:
• Utrata napięcia skóry twarzy i ciała
• Ujędrnienie skóry dekoltu
• Blizny zanikowe
• Rozstępy
• Wspomagająco w leczeniu melasy i hiperpigmentacji skóry

Produkt w postaci żelu nakłada się na skórę, wmasowując kilka warstw jedna po drugiej. Na koniec zabiegu skórę zmywa się wodą. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta. Podczas zabiegu ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, skóra po zabiegu nie złuszcza się.
Bezpośredni efekt to bardzo silne nawilżenie i napięcie skóry. Ilość zabiegów oraz odstępy pomiędzy nimi lekarz dopasowuje do każdego pacjenta indywidualnie. W celu rewitalizacji twarzy i szyi zaleca się wykonanie od 1 do 5 zabiegów.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Dzięki niej można poprawić kondycję skóry, spłycić zmarszczki, zredukować niedoskonałości, a nawet usunąć przebarwienia. Podczas zabiegu mezoterapii igłowej w głąb skóry zostają wprowadzone substancje aktywne, które wpływają na jej przebudowę. Podobnych efektów nie można uzyskać używając jedynie kremów. Zabieg mezoterapii igłowej jest stosowany głównie w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji cellulitu i rozstępów.

Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to twarz, dekolt i szyja, ręce oraz owłosiona skóra głowy.

Twarz to obszar najczęściej podawany mezoteriapii igłowej.

Preparaty wykorzystane do tego typu zabiegów składają się głównie z kwasu hialuronowego i wielu dodatków niezbędnych do stymulowania kolagenogenezy.

Coraz więcej zainteresowania zyskują także zabiegi mezoterapii igłowej okolicy oczu. Skóra tego obszaru twarzy jest najcieńsza i szybko wiotczeje, pojawiają się obrzęki, przepukliny tłuszczowe (worki), cienie.

Kolejny, obok twarzy, obszar najczęściej poddawany zabiegowi mezoteriapii to okolice szyi i dekoltu. Dzięki zabiegowi zostaje poprawiona elastyczność i odżywienie skóry. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii 4 zabiegów co 2-3 tygodnie, w zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu. Po zabiegu skóra jest nie tylko zregenerowana i odmłodzona, ale też bardzo mocno nawilżona. Dzięki odbudowie włókien kolagenowych możliwe jest wyleczenie mniejszych blizn potrądzikowych i pourazowych zanikowych.

Mezoterapię igłową stosuje się również na skórze głowy jako profilaktykę i leczenie łysienia. Jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów leczących tego typu problem, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost mieszków włosowych. Szczególnie polecana jest dla osób cierpiących na łysienie androgenowe, związane ze zmianami hormonalnymi.

Odmłodzenie skóry

Skuteczne odmładzanie skóry twarzy to nie tylko redukcja zmarszczek, lecz również obkurczanie porów, eliminacja przebarwień, wygładzenie i ujędrnienie.

Dysponujemy kilkoma metodami mającymi na celu zniwelowanie przejawów starzenia się skóry:
• ujędrnianie falami radiowymi – RF DIATHERMA
• fotoodmładzanie
• mezoterapia
• mikrodermobrazja
• peelingi lekarskie

Dermapen

Dermapen to urządzenie medyczne wykonujące zabiegi odmładzające i lecznicze twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, ud, pośladków i dłoni. Również na skórze głowy pobudza procesy regeneracyjne, stymulując jej odnowę poprzez mikronakłuwanie

Automatyczne nakłuwanie skóry zastosowane w DERMAPEN™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę. Zabieg DERMAPEN™ powoduje spłycenie zmarszczek, pogrubienie skóry oraz pobudzenie produkcji kolagenu. Zmniejsza także widoczność porów, rozstępów, blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest również w leczeniu łysienia.

Pixel Peel

PIXEL PEEL to zabieg łączący mikronakłuwanie frakcyjne urządzeniem Dermapen z głębokim złuszczaniem skóry kwasem TCA.

ZZabieg przeznaczony jest dla osób z bliznami po trądziku, oraz z rozstępami skóry. Powstałe mikrourazy skóry w wyniku działania Dermapenu powodują naprawę skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny.

Wskazania:
• blizny potrądzikowe
• rozstępy
• fotostarzenie
• hyperpigmentacja
• zmarszczki
• skóra palacza

Linerase – kolagen, ujędrnienie skóry

medycyna estetyczna szczecin LINERASE to III generacja atelokolagenu, dzięki któremu dermatologia estetyczna otworzyła nowe możliwości w rekonstrukcji i odbudowie tkanek. LINERASE jest innowacyjną terapią dostępną w Polsce od czerwca 2015 roku. Jest to procedura medyczna wykonywana wyłącznie przez lekarza. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej utraconą sprężystość i jędrność.

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra coraz bardziej wiotka. W procesie starzenia się, oprócz spadku elastyczności i jędrności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu i elastyny, zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie twarzy stają się słabsze. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku Dzięki medycynie estetycznej możemy zapobiec zmarszczką skóry i utracie jędrności, a wszystko to poprzez uzupełnienie niedoborów kolagenowych.

Nowej generacji atelokolagen LINERASE to przełomowy zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. Jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem do podawania śródskórnego, zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Procedura zabiegu jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. LINERASE to najnowsze narzędzie w rękach lekarzy medycyny estetycznej, przeznaczone do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. LINERASE stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, co przyczynia się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Linerase?
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i przypomina klasyczną mezoterapię. Preparat jest podawany metodą iniekcji, głębiej, niż w przypadku mezoterapii. Preparat można podać na skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i ciała. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i nieznacznie obrzęknięta. Przy skórze skłonnej do zasinień mogą się pojawić niewielkie ślady po wkłuciach, które znikają w ciągu kilku dni. Pacjent może niemal natychmiast powrócić do codziennych aktywności.

Efekty działania Linerase:
Po zabiegu skóra, staje się bardziej napięta i wygładzona, grubsza przy dotyku. Linerase można stosować profilaktycznie już po 30 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowując i regenerując skórę przywraca jej naturalne piękno skóry.

Wskazania do zabiegu z użyciem Linerase:
· Oznaki starzenia się skóry – wygładzanie zmarszczek
· Wiotkość
· Brak elastyczności i jędrności skóry
· Blizny zanikowe i rozstępy

Przeciwskazania do zabiegu z użyciem Linerase:
• ciąża, okres karmienia piersią
• choroby autoimmunologiczne
• cukrzyca
• tendencje do powstawania bliznowców
• aktywne zakażenia okolicy zabiegu
• choroba nowotworowa

Crystalys – wypełniacz i stymulator

Crystalys firmy Luminera to preparat zawierający hydroksyapatyt wapnia,substancję naturalnie występującą w kościach i zębach, jak się się okazało stanowi ona nie tylko materiał budulcowy ale jest też silnym stymulatorem skóry,pobudzającym fibroblasty (tj.komórki skóry właściwej) do wzrostu produkcji kolagenu i elastyny. Wcześniej znanym preparatem z hydroksyap.wapnia i stosowanym nadal do dzisiaj jest Radiesse.

Czy jest to wypełniacz czy stymulator skórny?

Crystalys można traktować dwojako:

1.jako wypełniacz do odbudowy ubytków objętości, poprawy owalu oraz do wypełniania bardzo głębokich bruzd i mocnych zmarszczek, tutaj jako wypełnienie służy żel z metylocelulozy, który zaniknie po miesiącu, ale jednocześnie w tym miejscu jest produkowany kolagen
2.jako typowy stymulator mający na celu nie wypełnienie tylko pobudzenie do pracy wiotkiej, zniszczonej skóry

Efekty pojawiają się stopniowo począwszy od 2-3 tygodnia, a wyraźnie zauważalne są zazwyczaj od 8 tygodnia, a najlepsze - 6 m-c po zabiegu.

Wskazania do zabiegu Crystalys:
• modelowania dłoni
• modelowania policzków i skroni, okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy i bródki
• głębokie bruzdy nosowo – wargowe i marionetki
• wiotkość skóry, fotouszkodzenie skóry, skóra cienka

Zabieg można wykonać jako pojedyńczy lub jeśli jest taka potrzeba można w serii 2-3 zabiegów z przerwą 6 -8 tygodniową.

Sculptra – indukcja kolagenu

Sculptra to najskuteczniejszy, stosowany w medycynie estetycznej preparat, który pobudza produkcję kolagenu. Poprawia on wygląd skóry i przywraca odpowiedni owal twarzy. Zadaniem Sculptra™ jest wypełnienie zmarszczek, poprawa struktury skóry oraz uniesienie opadających części twarzy. Efekt działania preparatu Sculptra utrzymuje się ponad 2 lata.

Stosuje się ją do wypełnienia:
• bruzd łzowych,
• bruzd nosowo-wargowych,
• bruzd bródowo-wargowych,
• zagłębienia brody

Ellanse- stymulator i wypełniacz

Ellansé to nowoczesny wypełniacz biostymulujący, który niweluje zmarszczki i pobudza syntezę kolagenu. Zabiegi z użyciem Ellanse wypełniają oraz silnie odmładzają, przywracając gęstość i naturalną jędrność skóry. Ellansé stosuje się w celu korygowania zmarszczek i fałdów, nadawania objętości i modelowania owalu twarzy.

ZALETY Ellanse
• Koryguje zmarszczki i fałdy,
• Stymuluje produkcję własnego kolagenu w skórze,
• Zapewnia bardziej naturalny i młodzieńczy wygląd,
• Efekty są długotrwałe i naturalne,
• Polecany dla kobiet i mężczyzn w każdy wieku,
• Nie wymaga uprzednich testów skórnych,
• Spełnia europejskie wymogi jakości, posiada CE oraz ISO.

Zalecenia
• Korekcja fałdów nosowo- wargowych,
• Podniesienie kącików ust, likwidacja marionetek,
• Likwidacja tzw. zmarszczek palacza,
• Rewitalizacja szyi z efektem liftingu,
• Rewitalizacja i wypełnienie zmarszczek w obszarze dekoltu.

Regeneris – własne osocze – „wampirzy lifting”

Regeneris to zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Nazywany też „wampirzym liftingiem”, ponieważ do jego przeprowadzenia używa się krwi pacjenta. Zabieg Regeneris kierowany jest do pacjentów, których skóra wymaga regeneracji i odnowy oraz którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty.

Regeneris przywraca skórze:
• młodość i witalność
• poprawia gęstość i napięcie skóry
• odżywia ją i regeneruje
• poprawia jej fakturę i koloryt

Wskazania:
• poprawa kondycji skóry
• usuwanie zmarszczek
• poprawa owalu twarzy
• poprawa nawilżenia skóry
• spowalnianie procesu starzenia się
• leczenie blizn
• leczenie rozstępów
• terapia cellulitu
• zwiększanie skuteczności zabiegów laserowych
• przyspieszanie gojenia skóry po zabiegach laserowych i peelingach chemicznych
• leczenie łysienia

Plasma IQ – Korekcja opadających powiek

Plasma IQ to generator plazmy przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu skóry. Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki plazmy, które dokładnie oddziałują na naskórek, przyczyniając się do ujędrnienia i wygładzenia skóry. Plasma IQ jest rewelacyjnym zamiennikiem dla zabiegów chirurgicznych.

Obszary, na których można zastosować urządzenie Plasma IQ to:
• Powieki
• Górna warga (tzw. zmarszczki palacza)
• Okolice łokci i kolan
• Brzuch
• Szyja
• Okolice uszu

Redensity II – okolica oka

Redensity II to nowy, wyjątkowy żel charakteryzujący się niskimi właściwościami higroskopijnymi, stworzony do wykonywania zabiegów wokół delikatnej strefy oczu. Zapewnia on naturalny i długotrwały efekt.

Wskazania:

Zabieg Redensity II jest przeznaczony do usuwania:
• cieni pod oczami,
• wyraźnie zaznaczonej doliny łez,
• fałdu powiekowo-policzkowego,
• niewielkich worków pod oczami.

Light eyes – powieki

Light Eyes Ultra to nowoczesny koktajl rewitalizujący, który jednocześnie radzi sobie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami. Zawiera koktajl aktywnych komponentów takich, jak kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy, poprawiające mikrokrążenie, zwiększające elastyczność skóry wokół oczu, usuwające cienkie zmarszczki oraz niwelujące cienie pod oczami.

WSKAZANIA
• cienie pod oczami
• obrzęk powiek
• korekcja cienkich zmarszczek

EFEKTY
• poprawa mikrokrążenia
• zwiększenie elastyczność skóry wokół oczu
• wygładzenie małych zmarszczek wokół oczu
• zmniejszenie objętości płynów gromadzonych wokół oczu

Eye Bag – korekcja worków pod oczami

Eyebag Solution to preparat, który służy do zabiegów na wrażliwej okolicy wokół oczu. Poprawia mikrokrążenie i pobudza drenaż zmniejszając „worki” i opuchliznę pod oczami oraz zapobiegając zastojom limfatycznym. Preparat zapobiega odkładaniu tłuszczu oraz stymuluje lipolizę usuwając poduszeczki tłuszczowe pod oczami. Produkt wygładza zmarszczki, uelastycznia i napina skórę dając rezultat młodszej skóry, działa również rozjaśniająco i rozświetlająco.

WSKAZANIA
• „Worki” i opuchnięcia pod oczami
• Przepuklina tłuszczowa powiek dolnych
• Zaburzenia krążenia limfatycznego oraz żylnego w okolicy oczu
• Wiotkość skóry oraz zmarszczki okolicy oczu

Dark Circle – rozjaśnienie cieni pod oczami

Dark Circle Solution to nowoczesny koktajl do mezoterapii skóry wokół oczu z unikalnymi peptydami biomimetycznymi, likwidujący cienie wokół oczu. Preparat niweluje zmarszczki , rozjaśnia i nawilża skórę wokół oczu usuwając cienie i symptomy zmęczenia, zapewniając efekt promiennego spojrzenia. Zmniejsza także powstawanie cieni wokół oczu poprzez zmniejszenie produkcji melaniny zapobiegając gromadzeniu się zbytniej ilości barwnika.

Wskazania:
• cienie pod oczami
• zmęczony wygląd oczu
• utrata elastyczności i zmarszczki pod oczami
• cienka skóra pod oczami i prześwitujące naczynia

Efekty zabiegu:
Już po jednym zabiegu widać zmniejszenie cieni pod oczami oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Skóra jest rozświetlona, zwiększa się jej elastyczność i napięcie.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie IPL to bardzo dobry zabieg, który polega na odmładzaniu skóry za pomocą światła. Wykorzystywane jest tu silne światło lampy ksenonowej o długości fali 560 nm, które ma wielokierunkowe działanie:

1.pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny
2.powoduje usunięcie powierzchownych przebarwień i drobnych naczynek, rumienia, poprawia i ujednolica przez to koloryt skóry.

Światło IPL:

• rozświetla skórę, która staje się promienna, świeża i zdrowsza
• poprawia sprężystość i elastyczność
• skóra staje się grubsza, gęściejsza i mniej skłonna do powstawania zmarszczek.

Wszystkie te elementy powodują, że poprawia się wygląd twarzy z wyraźnym efektem odmłodzenia.

Podobnie jak w przypadku laserów, przed zabiegiem skóra nie może być opalona, nie może być posmarowana samoopalaczem (10 dni przerwy po ostatniej aplikacji kremu). Na kilka dni przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków fotouczulających i stosować preparatów z dziurawcem, nagietkiem, rumiankiem, melisą, arniką, skrzypem polnym i in.

Bezpośrednio po zabiegu skóra pochłaniając światło staje się ciemniejsza, przebarwienia i rumień mocniej zaznaczone, może lekko piec. W ciągu 1-2 tyg koloryt powinien wyrównać się.Przez okres 1 mca obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się oraz stosowanie filtrów UV +50 kilka razy dziennie, to profilaktyka przebarwień pozabiegowych, pozapalnych, które są szalenie trudne do usunięcia.

Zabieg fotoodmładzanie daje bardzo piękną skórę, ale pod warunkiem przeprowadzenia serii 4-6 zabiegów raz na 3 -4 tygodnie. Zabiegów nie powinno przeprowadzać się w okresie letnim. Nie powinno też planować się zabiegu przed wyjazdem na urlop, czy to do ciepłych krajów czy na narty zimą.

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek to najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. Coraz więcej osób ma problemy z „pajączkami” i zaczerwienieniem skóry. Problemy te nie dotykają jedynie osób z cerą wrażliwą i cienką skórą, ale występują również u osób o skórze grubej i tłustej. Najczęściej obserwujemy wówczas skłonność do rumienia i rozszerzenia naczynek. Skupianie się poszerzonych naczynek to teleangiektazje, które powstają w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji, zmian hormonalnych, wysokiego ciśnienia, czy obciążeń genetycznych.

Przyczyny sprzyjające powstawaniu naczynek
• zaburzenia hormonalne, stosowanie doustnej antykoncepcji
• uwarunkowania genetyczne
• nadmierna ekspozycja na słońce
• regularne korzystanie z solarium
• duże wahania temperatury
• wiatr, mróz
• duża wilgotność
• przyjmowanie niektórych sterydów
• emocje
• alkohol, palenie papierosów
• brak ruchu
• złe odżywianie
• otyłość

Polecane metody usuwania tych przypadłości to:
• Laseroterapia
• Elektrokoagulacja
• Krochirurgia
• Skleroterapia

CGF - skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste

CGF LIQUID to najnowszy zabieg odbudowy skóry, który wykorzystuje czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pozyskane z krwi pacjenta. W wyniku zabiegu następuje pobudzenie produkcji kolagenu, efektem czego skóra staje się gładka, bardziej elastyczna i ma świeży wygląd.

CGF LIQUID - wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
• Profilaktyka starzenia się skóry i wypadania włosów
• Drobne zmarszczki
• Regeneracja i rewitalizacja skóry

EFEKTY TERAPII:
• Widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry
• Redukcja drobnych zmarszczek
• Regeneracja i odżywienie skóry

CGF HARMONY
INTENSYWNA REGENERACJA , PRZEŁOM W REWITALIZACJI I KONDYCJONOWANIU SKÓRY
Gdy skóra potrzebuje intensywniejszej regeneracji, można skorzystać z iniekcji komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek krwi pacjenta. Zabieg z użyciem żelu gwarantuje dłuższą i silniejszą stymulację. Zabieg wykonuje się w seriach: 3 zabiegi w odstępach 6 tygodni.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
• Zmarszczki
• Wiotka skóra twarzy
• Regeneracja i rewitalizacja skóry

EFEKTY TERAPII:
• Widoczne odmłodzenie i zwiększenie jędrności skóry
• Redukcja zmarszczek
• Silna regeneracja i odżywienie skóry

CGF ONE
BEZPIECZEŃSTWO , JAKOŚĆ, PRECYZJA
CGF ONE stosuje się na niewielkich obszarach poddanych zabiegom, takich jak: grzbiety dłoni, okolica oczu i ust oraz owłosiona skóra głowy. To doskonały zabieg dla osób, które pierwszy raz poddają się regeneracji skóry. CGF ONE – wymaga 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni w zależności od wybranej procedury.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
• Zmarszczki
• Wiotka skóra twarzy
• Regeneracja i rewitalizacja skóry

EFEKTY TERAPII:
• Widoczne odmłodzenie i zwiększenie jędrności skóry
• Redukcja zmarszczek
• Regeneracja skóry

Jak przebiega zabieg CGF?

PRZED ZABIEGIEM:
Umów się na konsultację do certyfikowanego gabinetu medycyny estetycznej. Adresy klinik znajdziesz m. in. na stronie www.cgf.global. Podczas konsultacji lekarz dobierze odpowiedni produkt z linii CGF (CGF Liquid, CGF Harmony, CGF One) dopasowany do Twoich oczekiwań i planu terapii.

PODCZAS ZABIEGU:
Lekarz wykonuje mezoterapię igłową lub podaje preparat kaniulą (dot. CGF Harmony). Dla Twojego komfortu lekarz może nałożyć maść znieczulającą . Podczas zabiegu możesz czuć delikatne wkłucia oraz rozpieranie (dot. CGF HARMONY).

PO ZABIEGU:
Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią. Po wykonaniu serii zabiegów lekarz zaproponuje Ci kolejny zabieg podtrzymujący efekt, w zależności od potrzeb Twojej skóry (1-2 razy w roku). Zadbaj o bezpieczeństwo i gwarancję jakości zabiegu – poproś lekarza o oryginalny paszport pacjenta CGF.

Jakie są korzyści stosowania CGF?
– Naturalne, widoczne efekty poprawy kondycji skóry.
– Redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości.
– Możliwość odpowiedniego indywidualnego doboru terapii: CGF LIQIUD, CGF HARMONY i CGF ONE.
– Metoda wykorzystuje potencjał Twojej krwi – jest naturalna i w 100% bezpieczna.
– Bez ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Twoja własna krew zostaje odwirowana w separatorze komórkowym, dzięki któremu uzyskujemy wyodrębnione czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał zostaje podany w skórę techniką mezoterapii (CGF LIQIUD). | Jeśli Twoja skóra intensywniejszej regeneracji, lekarz może zdecydować o iniekcji czynników wzrostu i komórek macierzystych zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek Twojej krwi, wykorzystuje do tego zestaw CGF HARMONY. To zapewni dłuższą i silniejszą stymulację. Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. CGF ONE – skupia działanie terapii na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak: dłonie, okolica oczu i ust, owłosiona skóra głowy i szyja. Jest idealnym zabiegiem profilaktycznym, regenerującym i stymulującym skórę, dzięki optymalnej ilości preparatu i maksymalnej koncentracji czynników wzrostu oraz komórek macierzystych CD34+.

LASER FRAKCYJNY CO2 PERFECTUS

Laser frakcyjny ablacyjny to rewolucyjne urządzenie i jedna z najskuteczniejszych terapii odmładzających,mających na celu zagęszczenie i ujędrnienie skóry.

Zasada jego działania polega na kontrolowanym uszkodzeniu i podgrzaniu skóry.Laser dziurkuje ją ,tworząc tzw. kolumny oparzeń.Z tych miejsc skóra odparowuje,przy czym te uszkodzone miejsca to tylko 25% powierzchni zabiegowej,pozostała część (75%) jest zdrowa i przyczynia się do szybszej regeneracji i odbudowy skóry.Na tym właśnie polega wyjątkowość tej metody.To zamierzone oparzenie prowadzi do uaktywnienia białek szoku termicznego,które to są głównym czynnikiem stymulującym naprawę tkanek skóry, w postaci wyprodukowania nowego kolagenu.

Po zabiegu skóra staje się bardziej zagęszczona,pogrubiona ,jędrna, elastyczna.To nie wszystko jednak. Dodatkowy i bardzo istotny efekt zabiegu frakcyjnego ablacyjnego, to złuszczenie całego naskórka wraz z fragmentem skóry właściwej, tak jak przy głębokim pilingu.Daje to wygładzenie oraz rozjaśnienie z odświeżeniem i odmłodzeniem skóry nawet o 10 lat.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
 • wiotkość skóry : twarzy,szyi,dekoltu,dłoni oraz ciała
 • wiotkość skóry ze zmarszczkami i jej -nadmiarem
 • fotouszkodzenie skóry z drobnymi,licznymi zmarszczkami
 • zmarszczki palacza
 • zmarszczki i wiotkość powiek dolnych
 • wiotkie i opadające powieki górne
 • szorstka skóra z nierównościami i rozszerzonymi porami
 • płytkie przebarwienia,niejednolity koloryt skóry-wskazanie dodatkowe
 • blizny potrądzikowe
 • blizny pooperacyjne,pourazowe
 • rozstępy
 • zmiany skórne typu:włókniaki ,brodawki łojotokowe,znamiona,kępki żółte i in.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
 • choroby miejscowe skóry wraz z chorobami autoimmunologicznymi
 • choroby nowotworowe
 • nieustabilizowana cukrzyca
 • tendencja do powstawania blizn przerostowych i keloidów czyli bliznowców
 • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających
 • piling chemiczny bądź mechaniczny (do 3 tyg.przed zabiegiem)
 • ciąża i karmienie piersią
ZABIEG
 • Czas trwania to 1,5-2 h.Skóra jest znieczulana miejscowo kremem przez okres 60 min.Sama laseroterapia to 30-60 min.w zależności od obszaru.
 • Bezpośrednio po zabiegu dochodzi do obrzęku i pojawia się rumień.Swędzenie i ból pojawiają się nieco później,po zaprzestaniu działania znieczulenia.
 • Cały okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj ok.tygodnia lub u niektórych ok.2 tygodni.Obrzęk utrzymuje się ok.3 dni,skóra brązowieje i jest pokryta strupkami.Złuszczanie zaczyna się w 2-4 dobie i trwa zwykle 3 dni.Przy mocniejszym zabiegu może pojawić się sączenie i krwawienie.
 • Najdłużej utrzymuje się zaróżowienie skóry,znika zwykle po 4-8 tygodniach,ale u niektórych osób może być obecne do 6 a nawet 9 miesięcy.
 • Gojenie i regenerację skóry przyśpiesza jednoczasowe zastosowanie osocza bogatopłytkowego i lampy LED.
 • Nowy kolagen pojawia się ok.30 dnia po zabiegu i jego produkcja narasta do 6 miesiąca.To koreluje z poprawą wyglądu skóry,który jest stopniowy i narastający.Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów,z przerwą 6-8 tygodniową.Okres utrzymywania się efektu ok.2 lata po serii zabiegowej.
 • Laser frakcyjny ablacyjny to mocne i dość agresywne urządzenie,nie sposób nie wspomnieć o działaniach niepożądanych,do których zalicza się:przedłużający się rumień,odbarwienia ,przebarwienia pozabiegowe(10% przypadków),infekcje opryszczki u nosicieli wirusa,nadkażenia bakteryjne,blizny