Zabiegi na twarz

Korekcja zmarszczek

Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia, jędrności i elastyczności. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, w wyniku czego skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki, Zmiany te można zminimalizować lub zlikwidować przy pomocy iniekcji preparatami kwasu hialuronowego, który doskonale wypełnia zmarszczki dając bardzo naturalne efekty.
Stosowany w trakcie zabiegów redukcji zmarszczek kwas hialuronowy występuje pod postacią krystalicznego żelu. Zabieg wstrzyknięcia preparatu kwasu hialuronowego w miejscu powstawania zmarszczek skutecznie wypełnia wgłębienia oraz napręża i nawilża skórę uelastyczniając włókna kolagenowe. Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty.

Wskazania:
- Zmarszczki
- Bruzdy
- Opadnięte kąciki ust

Botoks to najpopularniejsza metoda redukcji zmarszczek mimicznych w medycynie estetycznej, które pojawiają się w wyniku powtarzających się skurczów mięśni twarzy. Jest to metoda sprawdzona i bezpieczna w rękach doświadczonego lekarza. Botoks działa tylko w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują normalnie jak dotychczas. Dzięki temu wyraz twarzy nie ulega zmianie a zmarszczki zostają wygładzone i usunięte. Efekt działania botoksu pojawia się stopniowo w ciągu kilku dni i utrzymuje się do ok. 6 miesięcy. Niekiedy przy powtarzaniu zabiegu okres efekt można obserwować przez dłużej.
Botoks jest stosowany w usuwaniu zmarszczek kątów zewnętrznych oczu (tzw. „kurzych łapek”), zmarszczki między brwiami (tzw. „lwiej zmarszczki”), poziomych zmarszczek czoła. Dzięki toksynie botulinowej można także uzyskać efekt lekkiego uniesienia brwi i optycznego powiększenia oczu. Rzadziej botoks podaje się w celu korekty innych defektów w okolicy nosa, ust i brody.

Botoks

Botoks to w pełni bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg botoksem polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni. Botoks stosowany w madycynie estetycznej skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne i przywraca twarzy młody i promienny wygląd.

Zastosowanie
- „kurze łapki”
- zmarszczki, między brwiami (lwia zmarszczka),
- zmarszczki poprzeczne czoła,
- tzw. „gummy smile” – czyli uśmiech dziąsłowy,
- ukośna zmarszczka na górnej części nosa,
- drobne zmarszczki na brodzie (tzw. skórka pomarańczowa)
- tzw. „zmarszczki palacza” nad górną wargą
- podniesienie opadających powiek
- uniesienie kącików ust
- złagodzenie bruzd na szyi i dekolcie
- zmniejszenie nadpotliwości
- wyszczuplenie twarzy
- podniesienie opadającego czubka nosa.

Powiększanie ust

Zabiegi korekcji i wypełniania ust są wykonywane z wielu wskazań. Najczęściej z potrzeby powiększenia zbyt małych lub płaskich warg, czasami potrzebna jest poprawa mało wyrazistego lub załamanego konturu ust, zdarzają się także osoby potrzebujące korekcji asymetrycznych ust.
Usta powinny być pełne i dobrze nawilżone. Odpowiednio zaplanowany i przeprowadzony zabieg wypełniania i powiększania ust daje piękny, naturalny rezultat. Do wypełniania i korekcji ust służą preparaty z kwasem hialuronowym z dużą skutecznością stosowane w medycynie estetycznej. Zabieg najczęściej trwa 30-45 minut. Efekty zabiegu są widoczne od razu po podaniu preparatu jednak końcowy efekt widoczny jest po kilku dniach od zabiegu, kiedy preparat w pełni zwiąże się z tkanką. Długość utrzymywania się efektu to 6-18 miesięcy (w zależności od wybranego preparatu).

Wskazania
• wypełnienie ust (powiększenie ust)
• podkreślienie konturu warg
• podkreślenie kolumienek nosowo - wargowych i "łuku Kupidyna"
• nawilżenie i ujędrnienie warg
• korekta asymetrii czerwienie wargowej
• rewitalizacja ust (nasycenie czerwieni wargowej)

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu wypełniania i powiększania ust:
• zmiany skórne w miejscu podania preparatu (opryszczka, zmiany bakteryjne itp.)
• choroby autoimmunologiczne
• terapia immunosupresyjna
• ciąża i karmienie piersią
• nadwrażliwość na składniki preparatu

Korekcja nosa

Nieoperacyjna korekcja nosa jest możliwa dzięki wypełniaczom na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki medycynie estetycznej można dokonać korekty kształtu nosa bez potrzeby operacji, znieczulenia ogólnego i nieprzyjemnej rekonwalescencji.
W wypełniaczach z kwasem hialuronowym wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy o dużej gęstości, dzięki temu może imitować chrząstkę i kość nosa stanowiąc dobre podparcie dla tkanek. Zabieg trwa około 30 minut. Podanie preparatu następuje za pomocą igły. Rekonwalescencja jest krótka i mało problematyczna dla Pacjenta. Efekty utrzymują się 12-18 miesięcy. Preparaty używane do wypełnień są sterylne, przezroczyste i konsystencją przypominają żel. Idealnie łączą się ze skórą, pozostawiając natychmiastowy efekt korekcji nosa.

Najczęściej korygowane problemy:
• garbaty nos
• opuszczony koniuszek nosa
• nos z zapadniętą boczną ścianą

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
• zmiany skórne w miejscu podania preparatu
• choroby autoimmunologiczne
• terapia immunosupresyjna
• ciąża i karmienie piersią
• nadwrażliwość na składniki preparatu

Owal twarzy, policzki

W miarę procesu starzenia tkanka podskórna przesuwa się wraz z wiotczejącą skórą w dół tworząc ubytki objętości w obrębie kości policzkowych oraz gromadzenie się nadmiaru skóry w obrębie linii żuchwy(tzw.chomiki).
Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu odbudowę objętości twarzy, zwłaszcza w okolicy kości policzkowych i doliny łez, a także poprawę owalu twarzy poprzez "podciągnięcie" opadającej skóry. Wszystko to daje w efekcie przywrócenie odpowiednich proporcji twarzy, a co za tym idzie spektakularne odmłodzenie i odświeżenie. ma zastosowanie zarówno u młodszych jak i u starszych osób, nawet ze znaczną utrata objętości tkanek i wiotkością skóry.
U młodych osób można uwypuklić zbyt płaskie kości policzkowe, tworząc charakterystyczne "wgłębienie" pod kością policzkową co daje pożądany efekt wymodelowanej twarzy. U osób starszych można przede wszystkim odbudować objętość kości policzkowych oraz unieść opadającą skórę.

Zalecane metody leczenia:
1. wypełniacze na bazie kw.hialuronowego
2. zabiegi wolumetryczne(uzupełnianie objętości twarzy – VOLUMA, SUB Q Restylane)
3. ujędrnianie falami radiowymi RFDiathermy
4. mezoterapia
5. fotoodmładzanie.

Zabieg Modelis skupia się na przywracaniu utraconej objętości tkanek, pozwala na modelowanie owalu twarzy i ma na celu przywrócenie dawnych rysów twarzy leczonego pacjenta. Efektem jest nie tylko poprawa kształtu twarzy, ale również wzrost napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek, które powstały w wyniku ubytku tkanki tłuszczowej. Zmarszczki nie są jedyną oznaką starzenia się. Z wiekiem zaczynamy tracić tłuszcz w obrębię twarzy, co powoduje widoczną zmianę jej proporcji: skóra zaczyna obwisać, skronie i policzki zapadają się a rysy wyostrzają. Znika idealny owal charakterystyczny dla młodej twarzy. Aby pięknie wymodelować policzki i podbródek, wypełnić zagłębienia w okolicach skroni i uwydatnić kości policzkowe wskazany jest zabieg Modelis twarzy.

Efekty zabiegu Modelis
• podniesienie owalu twarzy
• przywrócenie młodego wyglądu bruzd nosowo-wargowych
• uniesienie kącików ust,
• ujędrnienie szyi

Soft Filling

Zabieg o nazwie „Soft lifting” jest najnowocześniejszą metodą precyzyjnego modelowania owalu twarzy, niwelowania cieni pod oczami, fałd nosowo-wargowych, podnoszenia skóry. Pozwala on na uzyskanie efektu chirurgicznego liftingu skóry bez użycia skalpela. Twarz wygląda naturalnie młodo. Zabieg wykonywany jest za pomocą kaniuli (tępo zakończonej miękkiej igły) poprzez którą podaje się preparat wypełniający. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu kwas hialuronowy. Poprzez jedno lub dwa nakłucia skóry wprowadza się kaniule wzdłuż linii utraty objętości (linia brody, żuchwy, policzków, okolica „doliny łez”). O wyborze gęstości preparatu decyduje stan wyjściowy skóry (stopień utraty jej gęstości, nawilżenia i objętości). Zabieg najczęściej wykonuje się bez specjalnego przygotowania i znieczulenia skóry. Jest prawie bezbolesny. Natychmiast po zabiegu osiąga się efekt liftingu skóry. Po kilku dobach obserwuje się dodatkowy efekt wiązania na trwałe wody przez kwas hialuronowy. Dzięki temu skóra staje się lepiej napięta i nawodniona. Udowodniono, że po kilku miesiącach kwas hialuronowy podany w głębsze partie skóry stymuluje produkcję własnego kolagenu i tym samym utrzymuje efekty zabiegu przez wiele miesięcy. Najczęściej do zabiegu miękkiego liftingu wykorzystuje się nowoczesne bezpieczne, ulegające całkowitemu biologicznemu wchłanianiu preparaty kwasy hialuronowego.

Dla kogo jest ten zabieg?
• Dla osób pragnących przywrócić utraconą objętość skóry twarzy
• Chcących odtworzyć prawidłowe proporcje i symetrię twarzy (w przypadku asymetrii)
• Pragnących wymodelować owal twarzy (zniwelować objaw „chomików”)

Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 24 miesięcy w zależności od wykorzystanego preparatu, wyjściowego stanu skóry, ogólnego stanu zdrowia, codziennej domowej prawidłowej pielęgnacji skóry.

Nici hialuronowe

Nici hialuronowe są metodą bezpiecznego usuwania zmarszczek. Innowacyjna technika wykorzystania kwasu hialuronowego pozwala na zahamowanie procesu powstawania zmarszczek, przywrócenie witalności i młodego wyglądu. Nici hialuronowe są alternatywą dla klasycznego liftingu – inwazyjnej hirurgicznej metody poprawiania wyglądu, coraz rzadziej wykorzystywanej w medycynie estetycznej.

Nici hialuronowe powodują zwiększenie produkcji kolagenu, czego efektem jest linijne napinanie się skóry. Jest to zabieg umożliwiający:
• zwiększenie napięcia skóry policzków i czoła,
• poprawę owalu twarzy,
• podniesienie brwi,
• odbudowę skóry dolnej powieki,
• podniesienie zewnętrznego kącika oka.

Nici Aptos

Nici liftingujące Aptos znalazły szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Ich niewątpliwą zaletą jest połączenie liftingu mechanicznego ze stymulacją regeneracji skóry. Mała inwazyjność i bardzo dobre efekty powodują, że coraz więcej pacjentów przedkłada odmładzanie nićmi liftingującymi nad operacje plastyczne. Nici Aptos są świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących przywrócić napięcie pierwotne opadającym tkankom miękkim. Ze względu na swój kształt i strukturę idealnie zakotwiczają się w tkankach miękkich gdzie tworzą podtrzymujący szkielet (czyli armirują tkanki miękkie).

Wskazania
• lekkie lub umiarkowane oznaki zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez znacznego nadmiaru skóry)
• opadające tkanki miękkie całej brwi lub tylko jej bocznej części
• nadmiar tkanki miękkiej w obszarze kości jarzmowo-policzkowej
• zmarszczki wargowo-nosowe, linie marionetki ze względu na właściwy lub nadmierny zwis tkanki miękkiej
• deformacja owalu twarzy, żuchwy, podwójny podbródek, opadające kąciki ust (przy zauważalnej hipertrofii tkanki tłuszczowej nie zaleca się stosowania lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej)
• zmiany szyjne na skutek starzenia, rozwijające się na skutek procesów zanikowych w skórze
• zmiany zanikowe, nierówna tekstura skóry i tkanki podskórnej
• asymetria twarzy

Poprawa napięcia skóry po zastosowaniu nici Aptos jest widoczna bezpośrednio po zabiegu i narasta w czasie, natomiast efekt optymalny uzyskujemy po 2-3 tygodniach. Pełen efekt zabiegu można ocenić po 6-8 tygodniach i utrzymuje się do 2 lat. Nici liftingujące Aptos pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez konieczności poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym.

Nici PDO „FIRST LIFT”

Nici PDO stymulują produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.
Jedną z najważniejszych zalet nici PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele.

Zastosowanie na twarzy:
• pionowe i poziome zmarszczki na czole
• uniesienie brwi
• fałdy i zmarszczki na policzkach
• fałd nosowo-wargowy
• „zmarszczki palacza”
• „zmarszczka marionetki”
• fałd podbródkowy
• korekta owalu twarzy

Zastosowanie na ciele:
• rozstępy
• wiotkość skóry pośladków, brzucha, ramion, łokci i kolan
• fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie

Skinboosters

Zabieg Skinboosters przeznaczony jest dla osób, które chcą odnowić skórę i przywrócić jej młody wygląd. Polecany jest szczególnie osobom, których skóra jest nadmiernie wysuszona. Regeneracja skóry zabiegiem Skinboosters daje bardzo naturalne i równomierne efekty. Skóra staje się nawilżona, elastyczna i napięta, odzyskuje blask, wygląda młodo i zdrowo bez efektu maski.

Preparaty Restylane Hydrobalans Skinbooster charakteryzują unikalne właściwości potwierdzone badaniami klinicznymi:
• stymulują fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, co przyczynia się do widocznej redukcji bruzd i zmarszczek
• przywracają właściwy poziom nawilżenia skóry
• w przypadku wiotkości skóry zwiększają jej elastyczność
• rewitalizują i ujędrniają skórę, przyczyniając się do poprawy jej napięcia - efekt liftingu.

Preparaty Skinbooster można stosować do rewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie w obszarach mających opinię "trudnych do poprawy":
• delikatna skóra wokół oczu
• wrażliwe okolice ust i czerwieni wargowej
• cienka skóra szyi
• skóra dekoltu
• delikatna skóra piersi
• skóra na brzuchu
• skóra grzbietów rąk
• wewnętrzna strona ud
• wiotka skóra ramion

Zabieg polega na iniekcjach preparatu podskórnie kaniulą lub bardzo cienką igłą i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia.

Fale radiowe medyczne

RF Diathermy LavaTRON LVT-250 posiada certyfikat medyczny

EFEKTY ZABIEGU I METODY DZIAŁANIA:

Twarz:
• Poprawa owalu twarzy – lifting bez skalpela
• Likwidacja tzw. „chomików” oraz podbródka
• Lifting czoła i fałdu nosowo–wargowego
• Opóźnienie procesu starzenia się skóry

Poprzez energię fal radiowych następuje ogrzanie włókien kolagenowych, a co za tym idzie skręcanie spirali, z których kolagen jest zbudowany. Dochodzi do ich skrócenia i podciągnięcia zwiotczałej skóry. Skóra staje się bardziej napięta, jędrna i wyraźnie wygładzona.

Okolice oka:
• Rozjaśnienie ciemnych obwódek i cieni pod oczami
• Redukcje obrzęku powiek
• Spłycenie zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek
• Odprężenie zmęczonych i przekrwionych oczu

Wytwarzana przez urządzenie fala radiowa, usprawnia krążenie krwi i limfy wokół gałki ocznej. Powoduje to lepsze dotlenienie i odżywienie obszaru wokół oczu oraz przyspieszenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki czemu znikają opuchnięcia i worki pod oczami.

Ciało:
• modelowanie sylwetki
• silne ujędrnienie skóry
• likwidacja cellulitu
• redukcja tkanki tłuszczowej

Oxybrazja Jet-Peel 3

Oxybrazja to nowy rodzaj mikrodermabrazji, którego celem jest nawilżenie i dotlenienie skóry. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, a efekty widoczne są natychmiast!
Zabieg Jet Peel wykonywany jest pod ciśnieniem przy pomocy hiperbarycznego tlenu oraz rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Mikrokryształki soli fizjologicznej uderzając w skórę z ogromnymi prędkościami wywołują odpowiedni, bezpieczny i bardzo skuteczny efekt abrazyjny ( ścieranie wierzchniej warstwy naskórka). Ogromne prędkości roztworu soli wywołują ponadto efekt terapeutyczny polegający na usuwaniu zmarszczek, blizn, przebarwień i rozstępów. Jest zabiegiem intensywnie złuszczającym, a przy tym całkowicie bezinwazyjnym. Bezdotykowa metoda oczyszczenia, dotlenienia, regeneracji i rewitalizacji skóry zalecana jest dla każdego, bez względu na wiek czy rodzaj skóry. Sprawdza się idealnie w zabiegach odmładzających, w terapii naczyniowej, w leczeniu trądziku oraz w walce ze zmęczoną, odwodnioną i pozbawioną energii skórą. Efekty zabiegu są natychmiastowe: skóra głęboko oddycha, jest nieskazitelnie czysta, rozświetlona, gładka i niezwykle nawilżona.

System Jet Peel jest stosowany:
• przy złuszczeniu skóry w celu zmniejszenia zmarszczek powierzchniowych i głębokich,
• do usuwania przebarwień różnego pochodzenia,
• do korygowania blizn w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi,
• przy zmianach trądzikowych i potrądzikowych,
• do peelingu głębokiego i powierzchniowego,
• do masażu w celu drenażu limfatycznego i liftingu miękkich tkanek twarzy i szyi,
• do nawilżenia skóry w strefie oddziaływania,
• do szybkiego i skutecznego oczyszczenia skóry,
• do walki z rozstępami,
• w rehabilitacji pooperacyjnej.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg polegający na złuszczaniu naskórka specjalną głowicą pokrytą kryształkami diamentu. Mikrodermabrazja jest popularną niechirurgiczną techniką odnowy skóry, jest metodą rozjaśniającą i odświeżającą wygląd skóry, usuwającą zmiany pigmentacyjne, drobne linie, zmarszczki, jak również zaskórniki. Wykorzystywana jest także z doskonałym efektem do likwidowania, bądź częściowego usuwania, zmian na ciele - takich jak np. rozstępy. Stymuluje również wzrost nowych komórek oraz odnowę włókien kolagenowych.
W wyniku zabiegu mikrodermabrazji zdecydowanie poprawia się struktura i koloryt skóry, a także zwiększa się jej elastyczność choć jednen zabieg to zbyt mało, aby zobaczyć wyraźne zmiany. Mikrodermabrazja usuwa wszelkie zaskórniki, zmniejsza łojotok oraz likwiduje przebarwienia na skórze, w tym zarówno plamy starcze, jak i przebarwienia powstałe w wyniku opalania. W konsekwencji przeprowadzonego zabiegu cera jest dużo zdrowsza, świeższa i sprawiająca wrażenie dużo młodszej.

Mikrodermabrazja diamentowa - Wskazania:
• trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy)
• blizny potrądzikowe
• łojotok
• rozszerzone pory
• zaskórniki, prosaki
• blizny
• przebarwienia i odbarwienia
• uszkodzenia posłoneczne
• szorstki, zrogowaciały naskórek
• rozstępy
• wiotkość skóry
• rogowacenie około mieszkowe

Pilingi

Peelingi lekarskie to rodzaj kontrolowanej dermabrazji chemicznej zachodzącej na poziomie naskórka i skóry właściwej. W wyniku zabiegu z użyciem jednego lub kilku środków złuszczających, powstaje kontrolowane „uszkodzenie” tkanek, a po jego „wygojeniu” – regeneracji, odbudowie – zmniejszają się lub znikają kosmetyczne defekty tj. przebarwienia, zmarszczki, rogowacenia posłoneczne, powierzchowne blizny. Dzięki zabiegowi pobudzone zostają procesy naprawcze i regeneracyjne w niżej położonych warstwach skóry. Peelingi są metodą wspomagającą leczenie niektórych chorób dermatologicznych, problemów skóry o znaczeniu estetycznym. Przywracają skórze zdrowy i młody wygląd. Są dobrą metodą uzupełniającą leczenie trądziku młodzieńczego i trądziku wieku dojrzałego, zmian potrądzikowych, łojotoku, zaburzeń pigmentacji i uszkodzenia posłonecznego skóry, rozstępów, blizn. Peelingi odbudowują skórę starzejącą się, spłycają zmarszczki, zwężają poszerzone pory, poprawiają napięcie i elastyczność skóry, redukują przebarwienia, poprawiają strukturą skóry.

Peelingi działając na poziomie skóry właściwej i naskórka regenerują i odbudowują włókna kolagenowe i elastynowe, poprawiają sprężystość oraz napięcie skóry, wygładzając jej powierzchnię. Peelingi spłycają blizny i rozstępy, złuszczają naskórek, wpływają na równomierne rozłożenie melaniny poprzez normalizację melonogenezy, redukują produkcję sebum, poprawiają kondycję skóry łojotokowej, nawilżają skórę suchą, zwężają pory, poprawiają barwę skóry, czyniąc ją młodszą, zdrowszą i pełną blasku.

Piling fenolowy

Peeling fenolowy, służy do odbudowy głębokich warstw skóry właściwej. Działanie peelingu fenolowego polega na głębokim złuszczaniu skóry i pobudzeniu jej głębokich warstw do regeneracji. Opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu.
Jest to peeling głęboki, wymaga wyłączenia z codziennej aktywności.
Dedykowany osobom dojrzałym z oznakami fotostarzenia skóry.

Główne wskazania do zastosowania peelingu:
• oznaki fotostarzenia skóry dojrzałej
• głębokie zmarszczki
• głębokie przebarwienia
• oznaki fotostarzenia okolic oczu i ust

Efekty nieporównywalne do innych peelingów i innych zabiegów medycyny estetycznej.
Efekt działania peelingu utrzymuje się przez kilka lat po zabiegu.

VI Peel

VI peel jest unikatowym peelingiem nowej generacji. Nazywany „Miracle Peel”, czyli cudownym peelingiem. Peeling VI peel polecany jest w wielu wskazaniach medycznych i estetycznych. Stosuje się go do poprawy wyglądu i jakości skóry, do eliminacji przebarwień, piegów i nadmiernej pigmentacji, a także w przypadku skóry ze zmarszczkami. Pomaga w terapii skóry trądzikowej oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Peeling VI peel to najlepszy sposób by zapobiegać starzeniu się skóry.
Może być stosowany również na całą twarz oraz delikatne okolice oczu, dekolt, piersi, ręce, ramiona i plecy.

Efekty zastosowania VI Peel:
• poprawa wyglądu, tekstury skóry, ujednolicenie kolorytu.
• zmniejszenie lub wyeliminowanie plam starczych, piegów, przebarwień, w tym melasmy
• zmiękczenie linii i redukcja zmarszczek
• usunięcie symptomów trądziku skóry, redukcja lub eliminacja blizn potrądzikowych
• stymulacja produkcji kolagenu, dla uzyskania bardziej młodzieńczego wyglądu

Cosmelan - przebarwienia mocne

Cosmelan jest nowoczesną i bezpieczną terapią depigmentacyjną dostępną na polskim rynku. Nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym. Zabieg ma działanie regenerujące oraz wygładzające. Redukuje rozszerzone pory.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i można wykonywać go przy każdym typie skóry. Cosmelan polecany jest na cały obszar twarzy jak również na inne miejsca na ciele, takie jak dłonie, ramiona dekolt, na których występują przebarwienia. Cosmelan jest zabiegiem bezpiecznym, odpowiednim dla każdego fototypu i rodzaju skóry.

Zabieg powoduje kontrolowane złuszczenie skóry, a w efekcie zniknięcie przebarwień. Jeżeli Twoim problemem są przebarwienia, piegi, znamiona barwnikowe po kuracji preparatem Cosmelan pozbędziesz się ich. Po zabiegu twarz stanie się odmłodzona, a skóra rozjaśniona.

Whitening peel - przebarwienia delikatne

Inno-Peel Whitening używany jest w celu złuszczenia i rozjaśnienia skóry. Skład peelingu tworzą pochodne witaminy A, a także aktywne składniki mające działanie depigmentacyjne, antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Jest to preparat, który rozprawia się z kilkoma problemami jednocześnie. Peeling chemiczny INNO-PEEL Whitening stosowany jest głównie w przypadku zaburzeń melanogenezy (do usuwania przebarwień), ale jest skuteczny również w przypadku: skóry z pierwszymi oznakami starzenia, skóry tłustej i łojotokowej oraz usuwania niewielkich blizn.

Spodziewane efekty zastosowania INNO-PEEL Whitening:
• zahamowanie produkcji melaniny i tworzenia się przebarwień
• wygładzenie płytkich zmarszczek
• intensywna regeneracja naskórka oraz przebudowa włókien kolagenowych
• znaczna poprawa elastyczność skóry

PRX-T33 zabieg odmładzający

PRX-T33 to zupełnie nowa, bezbolesna metoda stymulacji skóry właściwej, dająca znakomity efekt poprawy napięcia skóry oraz jej rozjaśnienia bez użycia igieł.
PRX-T33 można stosować równocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, z tej racji, że jego działanie biorewitalizujące wspomaga działanie innych procedur i zdecydowanie optymalizuje końcowy efekt estetyczny! Zaleca się stosowanie między innymi z botoksem, kwasem hialuronowym, nićmi PDO, mezoterapią, laserem.

Wskazania do zabiegu:
• Utrata napięcia skóry twarzy i ciała
• Ujędrnienie skóry dekoltu
• Blizny zanikowe
• Rozstępy
• Wspomagająco w leczeniu melasy i hiperpigmentacji skóry

Produkt w postaci żelu nakłada się na skórę, wmasowując kilka warstw jedna po drugiej. Na koniec zabiegu skórę zmywa się wodą. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta. Podczas zabiegu ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, skóra po zabiegu nie złuszcza się.
Bezpośredni efekt to bardzo silne nawilżenie i napięcie skóry. Ilość zabiegów oraz odstępy pomiędzy nimi lekarz dopasowuje do każdego pacjenta indywidualnie. W celu rewitalizacji twarzy i szyi zaleca się wykonanie od 1 do 5 zabiegów.

Mezoterapia

Mezoterapia to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda stosowana do poprawy jakości i wyglądu naszej skóry. Zabiegi mezoterapii to rewitalizacja i odmłodzenie skóry. Mezoterapia pozwala na redukcję istniejących drobnych zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Dzięki temu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Mezoterapia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują. Mezoterapię iniekcyjną stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Dzięki mezoterapii uzyskać można:
• głębokie nawilżenie skóry
• stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych
• poprawę mikrokrążenia
• uzupełnienie niedoborów witamin oraz minerałów
• zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
• redukcja oznak starzenia się
• odmłodzenie i rewitalizację skóry

Mezoterapia bezigłowa jest to nowoczesny, nieinwazyjny system odmładzania skóry. To sposób dostarczania do głębokich warstw skóry substancji aktywnych, celem poprawy jej kondycji, odmłodzenia, redukcji zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień.
Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. Jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym i przyjemnym. Pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty poprawy stanu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom inwazyjnym, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, obrzęki, siniaki. Efekty są bardzo szybko widoczne.

Odmłodzenie skóry

Efektywne odmładzanie skóry twarzy obejmuje nie tylko redukcję zmarszczek, ale także obkurczanie porów, eliminację przebarwień, wygładzenie i ujędrnienie.

Dostępnych jest kilka metod mających na celu zniwelowanie aspektów starzenia się skóry:
• ujędrnianie falami radiowymi – RF DIATHERMA
• fotoodmładzanie
• mezoterapia
• mikrodermobrazja
• peelingi lekarskie

Dermapen

Dermapen to urządzenie medyczne pozwalające wykonywać zabiegi odmładzające i lecznicze na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, dłoniach. Także na skórze głowy, w naturalny sposób pobudza procesy regeneracyjne w skórze, stymulując jej odnowę poprzez frakcjonowanie mikroigłowe. Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

Dzięki zabiegowi DERMAPEN™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.

Pixel Peel

PIXEL PEEL to zabieg, który łączy mikronakłuwanie frakcyjne urządzeniem Dermapen i głębokie złuszczanie skóry kwasem TCA.

Zabieg dedykowany jest głównie osobom z bliznami po trądziku, oraz z rozstępami skóry.
Powstałe mikrourazy skóry w wyniku działania Dermapenu wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny.

Wskazania:
• blizny potrądzikowe
• rozstępy
• fotostarzenie
• hyperpigmentacja
• zmarszczki
• skóra palacza

Linerase – kolagen, ujędrnienie skóry

Linerase to nowoczesny preparat kolagenowy do zabiegu intensywnej terapii przeciwzmarszczkowej, terapii blizn potrądzikowych i zanikowych blizn pooperacyjnych.

Zabieg przypomina klasyczną mezoterapię. Preparat jest podawany metodą iniekcji, nieco głębiej, niż w przypadku większości mezoterapii, przy mniejszej ilości nakłóć, co dodatkowo zmniejsza uczucie dyskomfortu po zabiegu. Preparat można podać na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Po zabiegu skóra zyskuje widoczną i odczuwalną jędrność, staje się napięta i wygładzona. Linerase można stosować profilaktycznie w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry a przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry.

Crystalys – wypełniacz i stymulator

Luminera Crystalys jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. To najsilniejszy na rynku biostymulator na bazie hydroksyapatytu wapnia, który wypełnia, harmonicznie wiąże się z tkanką i stymuluje skórę do trwałej odbudowy.

Wskazania do zabiegu:
• modelowania dłoni
• modelowania policzków
• okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy
• likwidacji bruzd nosowo – wargowych
• likwidacji zmarszczek, tzw. „marionetkowych,” tj. biegnących od nosa, koło kącików ust aż do podbródka
• niechirurgiczna plastyka nosa

Sculptra – indukcja kolagenu

Sculptra to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy. Zadaniem Sculptra™ jest nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawa struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta. Sculptra z powodzeniem może być stosowana do przywracania utraconej objętości i wygładzania zmarszczek i zagłębień w skórze głównie środkowych i dolnych partii twarzy.

Stosuje się ją do wypełnienia:
• bruzd łzowych,
• bruzd nosowo-wargowych,
• bruzd bródowo-wargowych,
• zagłębienia brody

Dodatkowo preparat może być stosowany do przywracania objętości okolic kości jarzmowych czy owalu twarzy.
Efekt działania preparatu Sculptra może utrzymywać się przez ponad 2 lata.

Ellanse- stymulator i wypełniacz

Ellansé nowy rodzaj wypełniaczy biostymulujących. Jest to preparat, który wypełnia zmarszczki i pobudza syntezę kolagenu. Zabiegi z zastosowaniem Ellanse to nie tylko zabiegi wypełniające, ale bardzo silnie odmładzające, przywracające gęstość i naturalną jędrność skóry. Produkty z rodziny Ellansé mogą być stosowane w zabiegach upiększających i odmładzających związanych z korygowaniem zmarszczek i fałdów, nadawaniem objętości, modelowaniem i rzeźbieniem owalu twarzy.

ZALETY Ellanse
• Koryguje zmarszczki i fałdy,
• Stymuluje produkcję własnego kolagenu w skórze,
• Zapewnia bardziej naturalny i młodzieńczy wygląd,
• Efekty są długotrwałe i naturalne,
• Polecany dla kobiet i mężczyzn w każdy wieku,
• Nie wymaga uprzednich testów skórnych,
• Spełnia europejskie wymogi jakości, posiada CE oraz ISO.

Zalecenia
• Korekcja fałdów nosowo- wargowych,
• Podniesienie kącików ust, likwidacja marionetek,
• Likwidacja tzw. zmarszczek palacza,
• Rewitalizacja szyi z efektem liftingu,
• Rewitalizacja i wypełnienie zmarszczek w obszarze dekoltu.

Regeneris – własne osocze – „wampirzy lifting”

Regeneris, biostymulacja komórek macierzystych, czyli osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki i czynniki wzrostu Twojej własnej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Regeneris przeznaczony jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty.

Regeneris przywraca skórze:
• młodość i witalność
• poprawia gęstość i napięcie skóry
• odżywia ją i regeneruje
• poprawia jej fakturę i koloryt

Wskazania:
• poprawa kondycji skóry
• usuwanie zmarszczek
• poprawa owalu twarzy
• poprawa nawilżenia skóry
• spowalnianie procesu starzenia się
• leczenie blizn
• leczenie rozstępów
• terapia cellulitu
• zwiększanie skuteczności zabiegów laserowych
• przyspieszanie gojenia skóry po zabiegach laserowych i peelingach chemicznych
• leczenie łysienia

Plasma IQ – Korekcja opadających powiek

Plasma IQ to generator plazmy przeznaczony do nieinwazyjnego liftingu skóry, w tym skóry powiek. Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki plazmy, które precyzyjnie oddziałują na naskórek, sprzyjając ujędrnieniu i wygładzeniu skóry. Plasma IQ stanowi doskonały zamiennik dla metod chirurgicznych, a wskazania do zabiegu to nie tylko korekcja opadających powiek, ale również redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów oraz ujędrnienie skóry.

Obszary, na których można zastosować urządzenie Plasma IQ to:
• Powieki
• Górna warga (tzw. zmarszczki palacza)
• Okolice łokci i kolan
• Brzuch
• Szyja
• Okolice uszu

Redensity II – okolica oka

Redensity II jest nowym, unikalnym żelem o niskich właściwościach higroskopijnych, specjalnie opracowanym do wykonywania zabiegów delikatnej strefy wokół oczu, dzięki czemu minimalizuje ryzyko powstania obrzęku. Daje on naturalny i długoterminowy rezultat.

Wskazania:

Zabieg Redensity II jest przeznaczony do usuwania:
• cieni pod oczami,
• wyraźnie zaznaczonej doliny łez,
• fałdu powiekowo-policzkowego,
• niewielkich worków pod oczami.

Light eyes – powieki

Light Eyes Ultra to innowacyjny koktajl rewitalizujący, który jako jedyny wśród dostępnych preparatów na rynku jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami. Zawiera koktajl aktywnych składników: kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy, które poprawiają mikrokrążenie, zwiększają elastyczność skóry wokół oczu, usuwają cienkie zmarszczki oraz zmniejszają objętość płynów gromadzonych wokół oczu, odpowiedzialnych za obrzęki, jak również niwelują cienie pod oczami.

WSKAZANIA
• cienie pod oczami
• obrzęk powiek
• korekcja cienkich zmarszczek

EFEKTY
• poprawa mikrokrążenia
• zwiększenie elastyczność skóry wokół oczu
• wygładzenie małych zmarszczek wokół oczu
• zmniejszenie objętości płynów gromadzonych wokół oczu

Eye Bag – korekcja worków pod oczami

Eyebag Solution - dzięki unikalnemu połączeniu peptydów biomimetycznych poprawia mikrokrążenie i stymuluje drenaż redukując „worki” i opuchnięcia pod oczami oraz zapobiegając zastojom limfatycznym. Preparat zmniejsza ekspresję czynników adipogenetycznych zapobiegając odkładaniu tłuszczu oraz stymuluje lipolizę usuwając poduszeczki tłuszczowe pod oczami. Produkt wygładza zmarszczki, uelastycznia i napina skórę dając efekt odmłodzenia skóry, ma także działanie rozjaśniające i rozświetlające.

WSKAZANIA
• „Worki” i opuchnięcia pod oczami
• Przepuklina tłuszczowa powiek dolnych
• Zaburzenia krążenia limfatycznego oraz żylnego w okolicy oczu
• Wiotkość skóry oraz zmarszczki okolicy oczu

Dark Circle – rozjaśnienie cieni pod oczami

Dark Circle Solution to innowacyjny koktajl do mezoterapii skóry wokół oczu z unikalnymi peptydami biomimetycznymi, redukujący cienie wokół oczu.

Unikalne połączenie peptydów biomimetycznych rozjaśnia, rozświetla i nawilża skórę wokół oczu redukując cienie i oznaki zmęczenia - dając efekt świeżego i promiennego spojrzenia. Preparat wygładza zmarszczki wokół oczu i zapobiega ich powstawaniu oraz poprawia elastyczność skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny. Zmniejsza również syntezę melaniny zapobiegając gromadzeniu się nadmiernej ilości barwnika, a tym samym powstawaniu cieni wokół oczu.

Wskazania:
• cienie pod oczami
• zmęczony wygląd oczu
• utrata elastyczności i zmarszczki pod oczami
• cienka skóra pod oczami i prześwitujące naczynia

Efekty zabiegu:
Już po jednym zabiegu widać zmniejszenie cieni pod oczami oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Skóra jest rozświetlona, zwiększa się jej elastyczność i napięcie.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie IPL to znakomity zabieg polegający na odmładzaniu przy pomocy światła. Silne światło o odpowiedniej długości fali pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych. Światło emitowane przez laser usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania czasu, słońca, czy chorób skóry.

Światło IPL:
• likwiduje zmarszczki,
• poprawia sprężystość i elastyczność skóry,
• wpływa na kondycję skóry

Światło IPL nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. Wykorzystywany jest też w przypadku leczenia przebarwień. Światło IPL-a pochłaniane jest przez melaninę, następnie energia świetlna przekształca się w energię cieplną trwale niszczy komórki barwnikowe - co przyczynia się do redukcji przebarwień.

Światło IPL usuwa:
• przebarwienia,
• piegi, ostudę,
• plamy posłoneczne i starcze.

Zamykanie naczynek

Problemy naczyniowe skóry to jedna z coraz częściej występujących współczesnych przypadłości cywilizacyjnych. Nie dotyczą już jedynie cer wrażliwych i skór cienkich, ale także występują u osób o skórze grubej, tłustej. Najczęściej obserwujemy wówczas skłonność do rumienia, poszerzenia naczynek. Kumulacja poszerzonych naczyń to teleangiektazje, które powstają w wyniku niewłaściwej pielęgnacji, ale też jako wynik zmian hormonalnych, wysokiego ciśnienia, czy obciążeń genetycznych. Trądzik różowaty, naczyniaki, pajączki oraz inne zmiany skórne powodowane przez rozszerzone naczynia krwionośne, w szczególności na twarzy, stanowią źródło dyskomfortu psychicznego.

Pierwszym klinicznym objawem powstawania rozszerzonych naczynek krwionośnych jest tzw. rumień, który początkowo mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają teleangiektazje zwane potocznie pajączkami wskutek poszerzenia się żył w skórze właściwej.

Przyczyny sprzyjające powstawaniu naczynek
• zaburzenia hormonalne, stosowanie doustnej antykoncepcji
• uwarunkowania genetyczne
• nadmierna ekspozycja na słońce
• regularne korzystanie z solarium
• duże wahania temperatury
• wiatr, mróz
• duża wilgotność
• przyjmowanie niektórych sterydów
• emocje
• alkohol, palenie papierosów
• brak ruchu
• złe odżywianie
• otyłość

Polecane metody usuwania tych przypadłości to:
• Laseroterapia
• Elektrokoagulacja
• Krochirurgia
• Skleroterapia

CGF - skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste

CGF LIQUID to zabieg wykorzystujący czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pozyskane z Twojej krwi. Wykonany przez lekarza techniką mezoterapii, dzięki czemu uzyskujemy naturalne i widoczne efekty poprawy kondycji skóry. CGF LIQUID o najnowsza i najbezpieczniejsza terapia w medycynie regeneracyjnej . Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Jeśli pojawi się niewielki siniak to jest łatwy w kamuflażu i samoistnie ustąpi w ciągu kilku dni.

CGF LIQUID - wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
• Profilaktyka starzenia się skóry i wypadania włosów
• Drobne zmarszczki
• Regeneracja i rewitalizacja skóry

EFEKTY TERAPII:
• Widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry
• Redukcja drobnych zmarszczek
• Regeneracja i odżywienie skóry

CGF HARMONY
INTENSYWNA REGENERACJA , PRZEŁOM W REWITALIZACJI I KONDYCJONOWANIU SKÓRY
Jeżeli Twoja skóra wymaga intensywniejszej regeneracji, lekarz może zdecydować o iniekcji komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek Twojej krwi, do pozyskania materiału lekarz wykorzystuje zestaw CGF HARMONY. Zabieg z użyciem żelu zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację, preparat jest podawany techniką mezoterapii lub kaniulą. Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Jeśli pojawi się niewielki siniak to jest łatwy w kamuflażu i samoistnie ustąpi w ciągu kilku dni. Zabieg wykonuje się w seriach: 3 zabiegi w odstępach 6 tygodni.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
• Zmarszczki
• Wiotka skóra twarzy
• Regeneracja i rewitalizacja skóry

EFEKTY TERAPII:
• Widoczne odmłodzenie i zwiększenie jędrności skóry
• Redukcja zmarszczek
• Silna regeneracja i odżywienie skóry

CGF ONE
BEZPIECZEŃSTWO , JAKOŚĆ, PRECYZJA
CGF ONE skupia działanie na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak: grzbiety dłoni, okolica oczu i ust oraz owłosiona skóra głowy. Jest to idealny zabieg dla osób rozpoczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną i regeneracją skóry. Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Jeśli pojawi się niewielki siniak to jest łatwy w kamuflażu i samoistnie ustąpi w ciągu kilku dni. CGF ONE – wymaga 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni w zależności od wybranej procedury.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
• Zmarszczki
• Wiotka skóra twarzy
• Regeneracja i rewitalizacja skóry

EFEKTY TERAPII:
• Widoczne odmłodzenie i zwiększenie jędrności skóry
• Redukcja zmarszczek
• Regeneracja skóry

Jak przebiega zabieg CGF?

PRZED ZABIEGIEM:
Umów się na konsultację do certyfikowanego gabinetu medycyny estetycznej. Adresy klinik znajdziesz m. in. na stronie www.cgf.global. Podczas konsultacji lekarz dobierze odpowiedni produkt z linii CGF (CGF Liquid, CGF Harmony, CGF One) dopasowany do Twoich oczekiwań i planu terapii.

PODCZAS ZABIEGU:
Lekarz wykonuje mezoterapię igłową lub podaje preparat kaniulą (dot. CGF Harmony). Dla Twojego komfortu lekarz może nałożyć maść znieczulającą . Podczas zabiegu możesz czuć delikatne wkłucia oraz rozpieranie (dot. CGF HARMONY).

PO ZABIEGU:
Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią. Po wykonaniu serii zabiegów lekarz zaproponuje Ci kolejny zabieg podtrzymujący efekt, w zależności od potrzeb Twojej skóry (1-2 razy w roku). Zadbaj o bezpieczeństwo i gwarancję jakości zabiegu – poproś lekarza o oryginalny paszport pacjenta CGF.

Jakie są korzyści stosowania CGF?
– Naturalne, widoczne efekty poprawy kondycji skóry.
– Redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości.
– Możliwość odpowiedniego indywidualnego doboru terapii: CGF LIQIUD, CGF HARMONY i CGF ONE.
– Metoda wykorzystuje potencjał Twojej krwi – jest naturalna i w 100% bezpieczna.
– Bez ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Twoja własna krew zostaje odwirowana w separatorze komórkowym, dzięki któremu uzyskujemy wyodrębnione czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał zostaje podany w skórę techniką mezoterapii (CGF LIQIUD). | Jeśli Twoja skóra intensywniejszej regeneracji, lekarz może zdecydować o iniekcji czynników wzrostu i komórek macierzystych zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanym z białek Twojej krwi, wykorzystuje do tego zestaw CGF HARMONY. To zapewni dłuższą i silniejszą stymulację. Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. CGF ONE – skupia działanie terapii na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak: dłonie, okolica oczu i ust, owłosiona skóra głowy i szyja. Jest idealnym zabiegiem profilaktycznym, regenerującym i stymulującym skórę, dzięki optymalnej ilości preparatu i maksymalnej koncentracji czynników wzrostu oraz komórek macierzystych CD34+.