MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki niej można :

  • poprawić kondycję skóry
  • spłycić bardzo delikatne zmarszczki
  • zredukować niedoskonałości
  • a także rozjaśnić przebarwienia

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej do skóry właściwej, zostają wprowadzone substancje aktywne, które wpływają na jej przebudowę. Podobnych efektów nie można uzyskać używając jedynie kremów, które bardziej nadają się do zaopatrzenie naskórka, czyli tej najbardziej powierzchownej warstwy skóry.

Zabieg mezoterapii igłowej jest stosowany w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji blizn i rozstępów, a także przy wypadaniu włosów.

Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to twarz, dekolt i szyja, ręce oraz skóra owłosiona głowy.

Twarz jest najczęstszym obszarem leczonym mezoterapią igłową. Preparaty wykorzystane do tego typu zabiegów składają się głównie z kwasu hialuronowego i wielu dodatków, niezbędnych do stymulacji kolagenogenezy, takich jak aminokwasy, pierwiastki śladowe, czynniki wzrostu, witaminy, nukleotydy, koenzymy, antyoksydanty i inne.

Coraz więcej zainteresowania zyskują zabiegi mezoterapii igłowej w okolicy oczu. Skóra pod oczami jest najcieńsza w organizmie kobiety, jej grubość to 0,5 mm, dlatego też starzeje się najszybciej :

  • wiotczeje
  • pojawiają się obrzęki
  • przepukliny tłuszczowe tzw. worki pod oczami
  • cienie

Kolejny, obok twarzy, obszar najczęściej poddawany zabiegowi mezoterapii, to okolice szyi i dekoltu. Dzięki zabiegowi zostaje poprawiona elastyczność i odżywienie skóry. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii 4 zabiegów co 2-3 tygodnie, w zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu.

Po zabiegu skóra jest zregenerowana, odmłodzona i mocno nawilżona. Dzięki odbudowie włókien kolagenowych, możliwe jest spłycenie mniejszych blizn potrądzikowych i zanikowych oraz spłycenie bardzo drobnych zmarszczek.

Mezoterapię igłową stosuje się na skórze owłosionej głowy jako profilaktykę wypadania włosów lub jako leczenie łysienia. Jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów w tego typu problemach, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost mieszków włosowych.

Jest to też jeden ze sposobów leczenia cellulitu - głęboko w skórę wstrzykuje się specjalnie skoncentrowanie mieszanki, poprawiające metabolizm i krążenie w obrębie tkanki podskórnej. Z zabiegów mezoterapii igłowej możesz skorzystać w Medestetic Clinic w Szczecinie.