NICI STYMULUJĄCE: PDO, PLLA - UJĘDRNIANIE SKÓRY

Lifting twarzy, czyli odmłodzona skóra bez skalpela, to zabieg polecany dla starzejącej się skóry. Pojawienie się na naszym rynku południowo-koreańskich, wchłanialnych nici - najpierw PDO, a potem także PLLA otworzyło nowy rozdział w medycynie estetycznej. Nici mają właściwości stymulowania skóry właściwej do zwiększania produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co uzyskujemy efekt wzrostu sprężystości, elastyczności i nawilżenia, czyli tego wszystkiego czego brakuje starzejącej się skórze.

Nici stymulujące, rewitalizujące, odmładzające to różne określenie tego zabiegu. Są one zbudowane z wchłanialnych substancji : polidioksanonu lub kwasu polimlekowego. Są gładkie, mogą być skręcone, w formie splecionego warkocza, pojedyncze , mnogie. Im bardziej zróżnicowane i jest ich więcej, tym efekt zabiegu będzie mocniejszy.

Jak wygląda zabieg :

Najpierw smaruje się skórę kremem znieczulającym, ta faza trwa 45-60 min, następnie implantuje się nici w odpowiednią warstwę skóry.

Po zabiegu możliwe są działania niepożądane w postaci obrzęku, rumienia i mogą być widoczne krwiaki - okres gojenia to 7-14 dni.

Po dwóch tygodniach od zabiegu zaczyna się produkcja nowego kolagenu i stan ten trwa przez cały okres istnienia nici w skórze. Efekt poprawy wyglądu skóry jest stopniowy i narastający w czasie, pierwsze widoczne efekty to 8-12 tygodni po zabiegu. Nici stymulujące są całkowicie wchłanialne.

PDO są metabolizowane szybciej, zaczynają wchłaniać się od 6 m-ca po implantacji i dają też krótszy efekt w porównaniu z nićmi PLLA.

Nici PLLA wchłaniają się po ok. roku po założeniu i efekt utrzymuje się do 1,5 -2 lat, z tego też powodu są one zalecane skórom starszym lub bardziej zniszczonym.

Nici PDO dedykowane są natomiast młodszym pacjentkom (pacjentom).

Głównym wskazaniem jest wiotkość i drobne zmarszczki oraz profilaktyka starzenia się skóry. Zabieg może być przeprowadzony w każdej okolicy ciała. Świetnie sprawdza się w okolicy oka, bardzo dobrze ujędrnia skórę na powiekach dolnych, a nici PDO dodatkowo jeszcze wykazują działanie lipolityczne i delikatnie redukują „worki pod oczami” spowodowane przepukliną tłuszczową.

Podsumowując :

Efekty końcowe po zabiegu z nićmi to :

  • wyraźne ujędrnienie i odmłodzenie skóry
  • wygładzenie drobnych zmarszczek na twarzy
  • lifting wiotkich powiek dolnych i zmniejszenie worków pod oczami
  • poprawa wyglądu zmarszczek palacza
  • poprawa wyglądu rozstępów i blizn zanikowych

Zapraszamy na zabieg wykorzystujący nici stymulujące do naszego gabinetu medycyny estetycznej w Szczecinie.