POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST

Jedną z najpopularniejszych obecnie lekarskich metod poprawiania wyglądu dolnej części twarzy, jest modelowanie ust - poprawianie ich konturu, powiększanie objętości.

Zabieg ten może być wykonany w każdym wieku. U młodych kobiet, a także mężczyzn korekta dotyczy przeważnie zbyt małej wargi górnej lub dolnej, czyli korygujemy niedoskonałość natury.

W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty granicy warg i wszelkich zmian, wynikających z postępującego procesu starzenia się czerwieni wargowej. Z wiekiem jakość tkanki łącznej ulega pogorszeniu, a ilość kwasu hialuronowego zmniejszeniu.

Usta po zabiegu są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Odbudowanie samej granicy warg, pozwala zmniejszyć widoczność zmarszczek palacza, będących jednym z najczęstszych defektów, z jakimi pacjentki zgłaszają się do lekarza estetyka.

Utrzymanie ust w idealnym stanie nie jest łatwe - niestety ich struktura jest bardzo delikatna i szybko ulega starzeniu, przez co usta stają się wiotkie, zwężają się, zapadają i tracą swój kształt. Poza tym, rzadko zdarza się, żeby natura obdarzyła nas idealnym kształtem ust.

Korekcja ust obejmuje zabiegi polegające na :

  • poprawieniu kształtu zbyt wąskich lub asymetrycznych ust
  • ujędrnieniu i powiększeniu
  • usuwaniu oznak starzenia ust (opadanie kącików, zmarszczki wokół ust)
  • poprawienie kolorytu i nawilżeniu czerwieni wargowej
  • odmłodzeniu tej okolicy, co bardzo dobrze wpływa na poprawę wyglądu twarzy

Powiększanie ust przeprowadzane w naszej klinice w Szczecinie nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ kwas hialuronowy wprowadza się do skóry niezwykle cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem, trzeba znieczulić miejscowo kremem lub stosując iniekcyjne znieczulenie stomatologiczne.

Sam zabieg powiększania ust trwa 60 min, a efekt jest natychmiastowy.

Bezpośrednio po zabiegu usta są obrzęknięte i tkliwe przez 1-3 dni. Gojenie i wchłanianie krwiaków to okres do 14 dni. Efekty, które osiągamy dzięki wypełniaczom najczęściej utrzymują się około 1 roku.