Jaki jest twój problem ?

Zmarszczki

Zmarszczki, utrata jędrności i brak elastyczności skóry to biologiczne oznaki starzenia się skóry. Pierwsze niewielkie i płytkie zmarszczki dostrzegamy już około 25 roku życia. Wraz z upływem lat zmniejsza się produkcja kolagenu, skóra traci odpowiedni stopień nawilżenia, koloryt oraz jędrność.

Mamy dwa rodzaje zmian związanych ze starzeniem się skóry:
• powstawanie linii mimicznych - na czole, między brwiami, w okolicach oczu, na fałdach nosowo-wargowych, w kącikach ust
• wiotczenie skóry, utrata napięcia i jędrności – powoduje to zmianę kształtu twarzy, tworzenie się worków pod oczami, opadające policzki i podwójny podbródek

Głównymi czynnikami powstawania zmarszczek są:
• promieniowanie słoneczne UV
• czynniki genetyczne
• stres
• niehigieniczny tryb życia
• brak właściwej pielęgnacji

Rodzaje zmarszczek ze względu na przyczyny ich powstawania

Zmarszczki mimiczne
• powstają podczas ruchów mięśni twarzy (są związane z mimiką twarzy);
• pojawiają się jako pierwsze, między 25. a 30. rokiem życia;
• najczęściej są zlokalizowane pomiędzy nosem a ustami, dookoła oczu i na czole;

Zmarszczki posłoneczne
• powstają na skutek szkodliwego działania słońca;
• towarzyszą im zazwyczaj przebarwienia lub odbarwienia skóry;

Zmarszczki senne
• wynikają z ułożenia skóry podczas spania;

Zmarszczki grawitacyjne
• są spowodowane naturalnym procesem starzenia się naszej skóry;

Medycyna estetyczna proponuje szeroką gamę zabiegów, które pozwalają cieszyć się dłużej młodszym wyglądem, co niewątpliwie przyczynia się do zwiększenia komfortu życia. Dzięki tym zabiegom zmarszczki ulegają wygładzeniu, spłyceniu i są mniej widoczne.
Osobom, które chcą wygładzić zmarszczki i przywrócić skórze młodszy wygląd i blask Gabinet MEDESTETIC poleca skuteczne metody leczenia:
1. botox
2. kwas hialuronowy
3. RF diathermy (fale radiowe)
4. mezoterapia
5. peelingi lekarskie
6. fotoodmładzanie

Twarz, szyja, dekolt – utrata jędrności skóry (zwiotczenie)

Stan jędrności skóry zależy przede wszystkim od jakości włókien kolagenowych i elastyny oraz od jej właściwego nawilżenia. Włókna kolagenu i elastyny tworzą sieć utrzymującą jędrność i elastyczność skóry. Jędrna skóra jest dobrze nawilżona, napięta, sprężysta, gładka i ma jednolity kolor. Spadek napięcia spowodowany jest zaburzeniami w procesach fizjologicznych, które prowadzą do spowolnienia syntezy włókien kolagenu i elastyny. A skóra wiotczeje staje się coraz bardziej cienka i traci swoją sprężystość.
Szczególnie istotne oznaki starzenia zauważamy na szyi, dekolcie i dłoniach – są to okolice dość często pomijane w codziennej pielęgnacji. Proces starzenia się tych okolic powoduje, że skóra jest sucha, mało elastyczna, pojawiają się cienkie zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone naczynka, plamy soczewicowate, brodawki łojotokowe i nadmierne rogowacenie.

Zalecane metody leczenia:
1. ujędrnianie falami radiowymi – RF DIATHERMY
2. fotoodmładzanie
3. mezoterapia
4. mikrodermobrazja
5. peelingi lekarskie.

Opadanie skóry – zmiana kontury twarzy

Postępujący proces starzenia się skóry zmienia wygląd naszej twarzy. Skóra na skutek spadku produkcji kolagenu i elastyny nie jest tak jędrna jak wcześniej. Zmianie ulega kontur twarzy, dochodzi do ubytków objętościowych, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, teleangiektazje, ogniska rogowacenia słonecznego. Następuje również opadanie skóry

Współczesna medycyna estetyczna pozwala na niwelowanie tych problemów. Doskonałym rozwiązaniem są:
1. wypełniacze na bazie kw.hialuronowego
2. zabiegi wolumetryczne(uzupełnianie objętości twarzy – VOLUMA, SUB Q Restylane)
3. ujędrnianie falami radiowymi RFDiathermy
4. mezoterapia
5. fotoodmładzanie.

Usta

Usta przyciągają wzrok. Postrzegane są, jako symbol zmysłowości, wyraz naszych emocji. I chociaż ideały piękna mogą się różnić, cechy ust, takie jak miękkość i delikatność, są stale pożądane. Idealnym zabiegiem dla kobiet, które posiadają mało wyraziste usta jest korekta ust. Korzystanie z osiągnięć medycyny estetycznej udowadnia, że nawet lekka zmiana jest widoczna i dodaje pewności siebie, wzmacnia poczucie własnej atrakcyjności. Koniec z „ustami bez wyrazu”. Teraz można wymodelować swoje usta w dowolny sposób. Można dodać im trochę objętości, dodatkową miękkość i gładkość oraz utrzymać naturalne nawilżenie ust. Zabiegi modelowania ust są zawsze zindywidualizowane, a decyzja dotycząca zabiegu jest podejmowana przez pacjenta w konsultacji z lekarzem. Modelowanie ust u osób młodszych polega najczęściej na ich powiększeniu, poprawieniu konturów i korekcji asymetrii. Natomiast u osób starszych zabieg ma na celu nie tyle je uwydatnić, ile nadać im naturalny kształt i wygląd (wzmocnić kontur, podnieść kąciki ust, zredukować zmarszczki wokół ust), co sprawia, że ich twarz wygląda znacznie młodziej.

Możliwości modelowania kształtu ust:
• wypełnienie objętości - powiększanie ust
• podniesienie kącików ust
• wyrównanie symetrii ust
• redukcję cienia w kącikach ust
• podkreślenie konturu ust

Powyższych procesów nie można zatrzymać, ale zabiegi medycyny estetycznej mogą skutecznie je spowolnić, pozwalając pacjentkom cieszyć się pięknymi, bardziej jędrnymi i pełnymi ustami.

Dłonie – przebarwienia, suchość, utrata jędrności

Jedną z najbardziej widocznych części ciała są dłonie, o które dbamy z reguły mniej niż o inne części ciała. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zapewnimy im atrakcyjny i piękny wygląd na długie lata. Skóra na naszych dłoniach jest wyjątkowo specyficzna, delikatna oraz narażona na przesuszanie i wczesne pojawianie się zmarszczek. Dłonie są podatne na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, suche powietrze, niskie oraz wysokie temperatury czy działanie detergentów. Poprzez te negatywne działania, skóra dłoni staje się często mocno nieatrakcyjna, sucha, pomarszczona i szorstka.

Dzięki medycynie estetycznej możemy zapobiec wszystkim występującym objawom starzenia się skóry dłoni. Medestetic w Szczecinie zapewnia zabiegi takie jak ujędrnianie falami radiowymi RF Diathermy, mikrodermabrazja, mezoterapia, fotoodmładzanie, peelingi lekarskie, Cosmelan. Serdecznie zapraszamy na wizyty w naszym gabinecie.

Cellulit

Cellulit to zaburzenie w budowie skóry, głównie tkanki podskórnej, które prowadzi do zmiany w wyglądzie skóry. Na powierzchni skory pojawiają się guzki i zagłębienia przypominające skórkę pomarańczy. Cellulit jest częstą przypadłością kobiet w różnym wieku. Występuje na następujących obszarach:
• uda
• pośladki
• brzuch.

Jednym z największych estetycznych problemów każdego klienta jest cellulit. Przyczynia się niestety do obniżenia samooceny i złego samopoczucia. Kobiety u których występuje cellulit skupiają się na doborze odpowiednich ubrań, tak oby zasłonić niedoskonałości swojego ciała. Bardzo duża ilość bo aż 90% kobiet po menopauzie doświadcza tej przykrej przypadłości.

O ile dwa pierwsze etapy są w dużym stopniu odwracalne, to w dwóch następnych, w których pojawia się zwłóknienie i bolesność, niewiele możemy zrobić. Dlatego tak ważne jest, aby wcześnie zacząć leczyć cellulit. Leczenie jest dość trudne, wymaga cierpliwości i systematyczności pacjentki. Obejmuje oprócz aktywności fizycznej i odpowiedniej diety szereg zabiegów medycyny estetycznej:
• mezoterapię lekarską
• mezoterapię bezigłową
• leczenie falami radiowymi – RF Diathermy
• karboksyterapię
• endermologię

Blizny i rozstępy

Blizny powstają poprzez uszkodzenie skóry spowodowane czynnikami mechanicznymi, termicznymi lub chemicznymi. Występują również specyficzne rodzaje blizn jak te potrądzikowe. Stanowią one problem od strony estetycznej oraz przyczyniają się do złego samopoczucia i niskiej samooceny osoby która je posiada. Największym problemem są blizny występujące w rejonie twarzy lub innych widocznych na co dzień częściach ciała.

Bardzo skutecznymi metodami w usuwaniu blizn są:
• peelingi lekarskie
• mikrodermabrazja
• mezoterapia
• laseroterapia
• krioterapia i inne.

Rozstępy występują na poziomie głębokiej warstwy skóry, są brzydko wyglądającymi białymi lub czerwonymi prążkami na naszym ciele. Jednymi z najczęstszych obszarów na którym możemy zaobserwować rozstępy to brzuch, biust, uda i pośladki. Pojawiają się one w wyniku mocnego naciągnięcia skóry w krótkim odstępie czasowym np. po przytyciu lub ciąży. Drugą przyczyną powstawania rozstępów są zaburzenia hormonalne.

Występują dwie fazy:
1. rozstępy czerwone – faza zapalna, osiągamy lepszy efekt leczenia
2. rozstępy białe – faza zanikowa, są trudniejsze do wyleczenia

Leczenie:
1. peelingi lekarskie
2. mikrodermobrazja
3. mezoterapia
4. RF Diathermy(fale radiowe)

Przebarwienia

Uciążliwe, a niekiedy wręcz niemożliwe do ukrycia brązowe przebarwienia na skórze, to problem znany wielu osobom. Przebarwienia często są źródłem dyskomfortu psychicznego i przyczyną utraty pewności siebie.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia powstają na skutek promieniowania UV. Nadmierne nasłonecznienie komórek wiąże się ze wzmożoną produkcja melaniny, która miejscowo gromadzi się pod skórą i tworzy przebarwienia w kolorze brązu. Najczęściej możemy doświadczyć ich występowanie w rejonach czoła, brody, ust oraz policzków. Przebarwienia są częstym problemem z którym jesteśmy w stanie Państwu pomóc w naszym gabinecie Medestetic.

Najbardziej skutecznie działa terapia skojarzona:
1. farmakoterapia
2. laserowe usuwanie przebarwień
3. peeling lekarski
4. Cosmelan!!! NOWOŚĆ na rynku (najbardziej skuteczna terapia).

Nadpotliwość pach, dłoni i stóp

Nadpotliwość najczęściej występuje w rejonie pach, dłoni oraz stóp. Spowodowana jest nadmiernym występowaniem gruczołów potowych i ich nadmiernej aktywności. Główną przyczyną występowania nadpotliwości jest zaburzone funkcjonowanie jednego z gruczołów potowych. Najczęściej jednak odwiedzają nas pacjenci z tzw. poceniem emocjonalnym. W takim przypadku nadpotliwość występuje w przypadku występowania silnych emocji. Leczona jest ona odpowiednimi kosmetykami, lekami, akupunkturą oraz leczeniem chirurgicznym.

Jedną z najskuteczniejszych metod jest zastosowanie toksyny botulinowej. Zabieg polega na ostrzyknięciu pach, dłoni, czy stóp preparatem o nazwie Dysport, trwa 30 min., jest skuteczny z efektem utrzymującym się od 6 do 10 miesięcy. Inną metodą jest terapia HIDREX, opierająca się na procesie jonoforezy, dająca dobre efekty przy leczeniu nadpotlowości rąk i stóp ale wymagająca regularności wizyt w gabinecie.

HIDREX to urządzenie do terapii jonoforezą nadmiernej potliwości rąk i stóp. Obszary ciała poddawane terapii są zanurzane w wanience wypełnionej wodą, przez którą przepływa prąd stały. Natężenie prądu jest zwiększane do momentu, kiedy pacjent zaczyna odczuwać jego działanie w postaci mrowienia. Działanie polega na ograniczeniu wydzielania gruczołów potowych bez ich uszkadzania. Terapia ta wyróżnia się najwyższą skutecznością. Przeciwwskazania: ostre stany zapalne skóry, nowotwory złośliwe i łagodne, gorączka, ciąża, wszczepiony rozrusznik serca, zapalenie żył. Zaleca się wykonanie 10 zabiegów 3x w tygodniu, następnie dla podtrzymania terapii raz w tygodniu.

Rozszerzone naczynka, rumień na twarzy, trądzik różowaty

Naczynia włosowate mogą ulec stałemu rozszerzeniu, nazywają się one wtedy Teleangektazjami. Prześwitują wtedy przez skórę tworząc tzw pajęczą sieć. Nieleczenie tego schodzenia może powodować pękanie tychże naczynek, co skutkuje z kolei pojawieniem się rumienia. Najbardziej narażona jest skóra delikatna, cienka i wrażliwa. Rozszerzone naczynka najczęściej występują w rejonie brody, nosa oraz policzków.

Spotykamy cztery postacie trądziku różowatego:
Postać rumieniowa – zaczynają występować zaczerwienienia skóry wraz z uczuciem pieczenia i świądu. Leczenie w tym stadium osiągnie najlepsze efekty.
Postać grudkowo-krostkowa – skóra staje się coraz bardziej zaczerwieniona, ogniska są stałe i nie zanikają. Zaczynają pojawiać się pęknięcia naczynek tworząc tym samym grudki.
Postać przerosła – na skórze pojawiają się duże zapalne guzki oraz nasilenie łojotoku.
Postać piorunująca – – ta postać dotyczy przede wszystkim Pań. Na tym etapie trądzik występuje pod postacią dużej ilości skupionych guzków oraz gorączką wraz ze stanem zapalnym.

Polecane metody usuwania teleangiektazji to:
• laseroterapia
• elektrokoagulacja
• krochirurgia
• skleroterapia

Wypadanie włosów

Zarówno u Pań i u Panów występuje problem dotyczący wypadania włosów. Jest to dość poważne schorzenie gdyż to właśnie włosy budują wizerunek każdego z nas. Przyczyną wypadania włosów może być stres, choroby skóry głowy, choroby ogólne. Nasza nieodpowiednia dieta może również przyczynić się do tego przykrego zjawiska, brak witamin oraz problemy z układem krążenia ciała.

Dzięki Medestetic zapewnią sobie Państwo odpowiednio zaplanowane i przeprowadzone leczenie. Łysienie bowiem jest ciężkim do wyleczenia schorzeniem i podstawą jest doświadczenie oraz odpowiednie dobranie zabiegów przez lekarza.

Proponowane zabiegi:
1. Farmakoterapia
2. Mezoterapia (1xtydzień przez 2 miesiące, następnie 1 x miesiąc przez okres 3-6 m- cy)
Pierwsze efekty leczenia widoczne są dopiero po 2 miesiącach (zahamowanie wypadania, poprawa jakości włosów).

Wzmożone rogowacenie przymieszkowe

W przypadku nadmiernej keratynizacji naskórka powstaje tzw. rogowacenie mieszkowe. Schorzenie te powoduje tworzenie się niewielkich krostek które przybierają barwę otaczających je skóry, bądź różową. Skóra w tych miejscach jest sucha i szorstka.

Dzięki medycynie estetycznej i Medestetic znacząco ograniczą Państwo objawy rogowacenia. W trakcie zabiegu pobudzamy bowiem procesy regeneracyjne skóry, a systematyczne stosowanie zabiegów przynosi bardzo efektowne rezultaty.

Skóra palacza

Osoby palące papierosy zazwyczaj posiadają ciemną cerę, występują również u nich zmarszczki wokół ust, rozszerzone naczynka i wiele innych defektów które postarzają wizerunek takiej osoby. Dzięki medycynie estetycznej możemy w łatwy sposób poradzić sobie z tymi dolegliwościami. Na pomoc przychodzi kwas hialuronowy. Warto pamiętać że palenie nawet kilku papierosów dziennie znacząco przyspiesza proces starzenia się skóry.

Najlepszą metodą na regenerację i odbudowę skóry jest rzucenie nałogu. Wiadomo natomiast że jest to ciężka i często nie udająca się metoda, dlatego medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów które pomogą pomóc w tej przykrej przypadłości.

Najlepszymi zabiegami sprzyjającymi regeneracji uszkodzonej tytoniem skóry są:
• mikrodermabrazja
• peelingi lekarskie
• mezoterapia
• fotoodmładzanie