Jak starzeje się twoja skóra ?

25-35 lat

25-35 lat – rozpoczyna się wczesny etap starzenia się skóry, są to osoby młode nie posiadające wprawdzie zmarszczek, ale zaczynieliczne niedoskonałości lub przebarwienia, stopniowo zaczyna zmniejszać się synteza kolagenu.

35-50 lat

35-50 lat – zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne, pojawiają się nieliczne zmarszczki statyczne. Skóra staje się sucha i zaczyna tracić swoją jędrność i, jest podatna na przebarwienia oraz mogą pojawiać się ogniska rogowacenia słonecznego, liczniejsze są teleangiektazje pojawiają się na skórze cos? coraz liczniejsze zmiany o charakterze włókniakowatym, zaczyna zmieniać się owal twarzy.

50-60 lat

50-60 lat – starzenie zaawansowane. Uwidaczniają się mimiczne i spoczynkowe zmarszczki. Naczynia krwionośnie rozszerzają się, można zaobserwować liczne przebarwienia skóry. Ogniska rogowacenia słonecznego stają się widoczne, zmienia się wyraźnie owal twarzy.

Powyżej 60 lat

Powyżej 60 – skóra starzeje się w stopniu zaawansowanym. Duża widoczność głębszych zmarszczek, skóra wiotczeje i staje się bardzo sucha, występują liczne przebarwienia, odcień skóry staje się szarożółty, pojawia się dużo teleangiektazji i znaczne opadanie owalu twarzy.

Skóra męska

Skóra męska – skóra mężczyzn starzeje się nieco inaczej. Ma tę przewagę, że zawiera więcej gruczołów łojowych, przez co jest bardziej tłusta i dłużej zachowuje swój młodzieńczy wygląd. Dzięki temu ma mniejszą skłonność do wiotczenia i przesuszania się). Zmarszczko pojawiają się zdecydowanie później niż u kobiet, ale są głębsze.